Domowe maseczki z miodem dla starzejącej się i suchej skóry twarzy i szyi


Sucha skóra. Przepisy na domowe maseczki na twarz i na szyję

 

Miód – w formie maseczek, peelingów czy okładów – stosowany jest dla poprawy wyglądu zwiotczałej suchej skóry, kruchych paznokci i słabych włosów. Skórze twarzy, szyi i dekoltu przywraca świeżość i elastyczność, poprawia jej koloryt. Szczególnie miód akacjowy ma kojące, antybakteryjne i wzmacniające działanie, zawiera dużo karotenu. Domowe maseczki kosmetyczne z miodem akacjowym mają właściwości antyseptyczne i odżywcze, poprawiają mikrokrążenie w skórze, przedłużają jej młodość, pomagają pozbyć się drobnych problemów skórnych, takich jak pryszcze, łagodzą stany zapalnej skóry z trądzikiem. Maseczki nakłada się wyłącznie na czystą skórę, najlepiej wieczorem, kiedy nie planujemy już wyjścia z domu. Maseczki z miodem trzeba spłukać nie później niż po 20 minutach, ponieważ mogą wywołać lekkie podrażnienie skóry. Do spłukania warto użyć letniego naparu z zielonej herbaty, następnie skórę trzeba wysuszyć przez oklepywanie miękkim czystym i suchym ręcznikiem.

Przepisy na domowe maseczki na twarz dla suchej skóry, zwiotczałej, pomarszczonej, starzejącej się  

 

Miód akacjowy na zmarszczki
Na świeżo wymytą i suchą skórę można nałożyć na 20 minut sam płynny miód, aby poprawić krążenie, przedłużyć młodość skóry i pozbyć się drobnych problemów skórnych, takich jak pryszcze. Po tym czasie skórę trzeba dokładnie wymyć letnią wodą i wysuszyć.
Domowa maseczka na twarz i szyję, dla starzejącej się i suchej skóry
Przeciw starzeniu się suchej skóry nakłada się i delikatnie wklepuje maseczkę z miodu akacjowego z miąższem brzoskwini lub tłustą śmietaną czy oliwą zmieszanych w stosunku 1:1.
Domowa maseczka na zmarszczki, dla starzejącej się skóry twarzy, wysuszonej i zniszczonej kosmetykami
Przygotować łyżkę siekanego świeżego zioła rumianku, mniszka lekarskiego, mięty, babki lub pokrzywy. Dowolne zioło dobrze rozetrzeć w moździerzu, zalać kilkoma łyżkami wrzącej wody. Łyżkę naparu ziołowego zmieszać z łyżką miodu akacjowego, a następnie wklepać maseczkę w czystą skórę twarzy. Po 20 minutach spłukać ją ciepłą wodą.
Domowa maseczka na twarz i szyję, dla starzejącej się i pomarszczonej skóry
2 pełne łyżki zgniecionych płatków owsianych lub maki owsianej zalać jedną łyżką ciepłego mocnego naparu czarnej herbaty. Jeśli trzeba, można dodać odrobinę wody. Wmieszać 4 łyżki płynnego miodu akacjowego.  Kiedy płatki namiękną, maseczkę nałożyć na czystą skórę twarzy, szyi, dekoltu. Po 20 minutach spłukać letnią wodą.

Domowa maseczka na twarz, dla tłustej cery twarzy, na zmarszczki
Delikatnie wymieszać miód akacjowy z ubitym białkiem jaja, nałożyć na czystą i suchą skórę twarzy. Spłukać po 20 minutach letnią wodą.
Domowa maseczka na twarz, dla tłustej cery, pomarszczonej i zwiotczałej skóry
Łyżkę płynnego miodu zmieszać z łyżką płatków owsianych lub łyżką mąki owsianej. Dodać do mieszanki ubite białko jaja, delikatnie wymieszać. Maseczkę nałożyć na czystą skórę, przymocować za pomocą gazy lub bandaża. Spłukać po około 20 minutach.

Przepisy na domowe maseczki dla skóry i włosów znajdują się na stronie Domowe maseczki w kategorii Uroda.

Dodaj do zakładek Link.

Jedna odpowiedź na „Domowe maseczki z miodem dla starzejącej się i suchej skóry twarzy i szyi

  1. Karola mówi:

    Domowe sposoby, miód, śmietana są świetne, ale ważne żeby maseczki stosować regularnie. A czyszczenia skóry stosuję napar z płatków owsianych i otrębów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *