Przepisy na domowe maseczki na dłonie dla szorstkiej i suchej skóry

Jak dbać o dłonie? 


Sucha skóra. Przepisy na domowe maseczki

W czasie jesiennych chłodów, które nadeszły po upalnym lecie, należy zwrócić szczególną uwagę nie tylko na swoje zdrowie, lecz również na wygląd wrażliwych obszarów skóry. Niskie temperatury, silny wiatr i częste deszcze sprawiły, że jesień jest uważana za najbardziej niebezpieczną dla urody porę roku, ponieważ jej zjawiska atmosferyczne maja dużo większy negatywny wpływ na skórę niż zimowy mróz.
Aby zapobiec zniszczeniu naturalnej warstwy ochronnej skóry, wysuszeniu, swędzeniu, zaczerwienieniu i podrażnieniu skóry – czyli nieprzyjemnym skutkom jesiennej aury i działania ogrzewanego powietrza w pomieszczeniach – warto już na początku tej pory roku rozpocząć ochronę i pielęgnację skóry rąk.
Cienkie rękawiczki ochronią suchą skórę dłoni przed wiatrem i wilgocią, a odżywcze kremy z witaminami i przeprowadzone wieczorem domowe zabiegi wzmocnią jej głębsze warstwy.

Trzeba pamiętać o tym, że krem, olejki czy maseczki powinno się nanieść po umyciu się na osuszoną lecz jeszcze ciepłą skórę i nigdy ich nie stosować przez wyjściem na zimno.

Szorstka i sucha skóra dłoni i rąk. Domowe maseczki i kąpiele dłoni

 

Do mycia suchej skóry i kąpieli powinno się używać tylko ciepłych płynów. Gorące prowadzą do silnego wysuszenia skóry, a zimne powodują silne obkurczenie naczyń krwionośnych i stres skóry.
Kąpiel dłoni w mleku, sucha skóra dłoni

Trzymać dłonie w ciepłym (nie gorącym) tłustym mleku przez 15 minut. Jesienią mleko zawiera jeszcze wystarczającą ilość ważnej dla pielęgnacji skóry witaminy A.
Kąpiel z olejem, nawilżenie skóry dłoni
Do miski wlać ciepłą wodę, rozpuścić w niej łyżkę stołową soli morskiej, dodać 2-3 łyżki oliwy lub oleju roślinnego. Zanurzyć dłonie na nie dłużej niż pół godziny. Kąpiel przeprowadzać 1-2 razy w tygodniu w godzinach wieczornych, nie wychodzić już na zewnątrz. Do miski, dla korzystnej dla skóry zmiany, można czasem dodać 2-3 krople nieuczulającego nas olejku eterycznego (np. cytrynowego, brzoskwiniowego, jojoba). Połączenie ciepłej wody z naturalnym olejem daje błyskawiczne nawilżenie skóry i odżywia jej głębszą warstwę.

Maść zmiękczająca skórę dłoni w czasie wietrznej pogody
Wymieszać 4 łyżki gliceryny (z apteki), łyżkę soku z cytryny i taką ilość skrobi ziemniaczanej, aby uzyskać krem. Wetrzeć na noc w skórę dłoni, założyć luźne rękawiczki z przewiewnego materiału.

Domowa maseczka odżywcza na dłonie, sucha skóra, blada skóra
Marchew dokładnie wymyć, obrać, soczysty kawałek zetrzeć na tarce o małych oczkach. Dodać łyżkę kwaśnej śmietany i łyżeczkę oleju roślinnego, wymieszać. Wieczorem położyć się, maseczkę nałożyć na dłonie.

Domowa maseczka nawilżająca na szorstką i suchą skórę, dla odżywienia skóry
Wymieszać żółtko jaja, łyżkę miodu i łyżeczkę zmiażdżonych płatków owsianych. Maseczkę rozprowadzić na skórze wieczorem, założyć luźne ciepłe rękawiczki. Spłukać ciepłą wodą przed snem (maseczkę warto zostawić na skórze na noc).

Domowa maseczka na popękaną skórę dłoni
Ugotować dwa lub trzy ziemniaki w skórce, ostudzić. Z jeszcze ciepłych zdjąć skórkę, rozgnieść i wymieszać z niedużą ilością tłustego mleka. Do papki można dodać łyżeczkę oleju roślinnego. Położyć się, maseczkę rozłożyć na dłoniach, zostawić na 2 godziny.

Nawilżająca maseczka na skórę suchą, szorstką i łuszczącą się 
Wymieszać sok z kiszonej kapusty i serwatkę. Płyn nanieść na skórę, lekko wmasować. Po 20 minutach nałożyć tłusty krem lub maść z witaminą A.

Przepisy na inne domowe maseczki są w artykułach zebranych w dziale Domowe maseczki, a rady dotyczące pielęgnacji ciała w kategorii Uroda.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *