Wypieki bez drożdży i proszku do pieczenia. Dietetyczne biszkopty


Kulinarne przepisy na ciasta bez drożdży, bez proszku do pieczenia, bez sody:
– dietetyczny biszkopt z owocami sezonowymi,
– dietetyczny biszkopt z białym serem
 dla osób z wrażliwym układem trawiennym,
dietetyczny biszkopt kukurydziany, ciasto bezglutenowe dla dzieci.

Bialko_jaja_pianaBiszkopt_mieszanie_ciasta


Dietetyczny biszkopt z rabarbarem i truskawkami, biszkopt bez tłuszczu

Biszkopt_z_rabarbarem_i_truskawkamiSkładniki
4 świeże jaja (kl. M)
3 pełne łyżki mąki pszennej typ 450
30 dag czerwonych łodyg rabarbaru
10 dag truskawek
łyżka cukru
łyżka domowego cukru waniliowego
ew. łyżka drobno zmielonych migdałów do posypania
forma keksowa lub tortownica o przekroju 22 cm
papier do pieczenia, masło do formy

Łodygi rabarbaru i truskawki wymyć osobno. Z truskawek zdjąć szypułki, duże przekroić je na pół. Z rabarbaru zdjąć cienką skórkę, odrzucić końcówki, a łodygę pokroić. Włączyć piekarnik. Formę natłuścić i wyłożyć przyciętym papierem. Jaja wymyć, żółtka wbić do miski, białka do szklanki (białka wstawić do lodówki). Żółtka utrzeć z większą częścią cukru na puch. W suchym wysokim naczyniu utrzeć schłodzone białka z resztą cukru na sztywną pianę i wyłożyć na utarte żółtka. Do miski stopniowo przesiewać mąkę z cukrem waniliowym, całość tylko lekko mieszać. Połowę ciasta wlać do formy, dodać pokrojony rabarbar i tylko lekko wymieszać. Wlać resztę ciasta, na wierzchu ułożyć część przeciętych na pół truskawek. Formę wstawić do piekarnika rozgrzanego do temperatury 180°C* na środkową szynę i piec przez 40 minut.
Po upieczeniu wyjąć ostrożnie z formy razem z papierem i ostudzić. Przed podaniem ciasto można posypać cukrem pudrem.
Rada: Rabarbar można też położyć na dno formy i na niego wylać czyste ciasto. Wcześniej na dno formy przesiać przez sito pełną łyżeczkę skrobi ziemniaczanej, aby związała sok z rabarbaru.
*Biszkopt piecze się zazwyczaj w temperaturze 160°C, jednak ten najlepiej wychodzi w wyższej temperaturze.

Dietetyczny biszkopt z białym serem, morelami i orzechamidla osób z wrażliwym układem trawiennym
Biszkopt_z_serem_i_morelami Składniki na ciasto
3 świeże jaja
białko jaja

3 pełne łyżki mąki pszennej typ 450
1-2 płaskie łyżki cukru
Składniki na masę
15 dag chudego twarogu
żółtko
3 dag miękkiego masła
6-8 moreli suszonych w słońcu
12 orzechów laskowych

mała keksówka
papier do pieczenia
masło do formy

Masa serowa
Morele opłukać, zalać niewielką ilością gorącej wody. Twaróg dobrze rozetrzeć widelcem lub zmielić razem z masłem. Jajko wymyć i rozbić. Białko wstawić w szklance do lodówki, a żółtko utrzeć z łyżeczką cukru i dodać do roztartego twarogu. Pokroić osuszone morele i orzechy, masę zamieszać. Włączyć piekarnik.
Ciasto
Do formy włożyć przycięty papier. Jaja wymyć, białka wbić do szklanki, żółtka do miski. Żółtka utrzeć z łyżką cukru do białości. Mąkę przesiewać stopniowo do żółtek powoli mieszając. Białka utrzeć z pozostałym cukrem na sztywną pianę i lekko wmieszać. Ciasto wylać do formy.
Masę serową delikatnie nakładać łyżeczką na ciasto. Formę szybko wstawić do piekarnika nagrzanego do temperatury 170°C na środkową szynę i piec przez 45 minut.
Po upieczeniu zostawić na 10 minut w piekarniku z uchylonymi drzwiczkami, aby masa serowa nie opadła.

Dietetyczny biszkopt kukurydziany, ciasto bezglutenowe bez tłuszczu
Składniki
5 jajek
6 dag mąki kukurydzianej
4 dag skrobi kukurydzianej
6 dag cukru pudru
4-5 łyżek wody
łyżka cukru waniliowego (domowego)
forma, papier do pieczenia

Białka oddzielić od żółtek i wstawić do lodówki. Pozostałe składniki muszą mieć temperaturę pokojową. Włączyć piekarnik. Ubić białka na pianę, dodać trochę cukru dla usztywnienia. Żółtka ubić z wodą i cukrami na puszystą masę. Dodać porcjami przesianą mąkę kukurydzianą i skrobię kukurydzianą, na końcu na masę nałożyć pianę z białek i delikatnie ją wmieszać. Masę biszkoptową przelać do lekko natłuszczonej i wyłożonej papierem do pieczenia formy. Szybko włożyć do dobrze nagrzanego piekarnika na średni poziom. Piec w temperaturze 200°C przez około 15 minut (próba patyczka). Ostudzić na kratce po wyjęciu z formy. Bezglutenowy biszkopt kukurydziany bez proszku do pieczenia, bez sody nie wyrasta, jest bardziej sypki i cięższy niż biszkopt pieczony na mące pszennej, ale jego skład jest idealny dla dzieci i osób z alergią pokarmową. Smak można poprawić nakładając owoce lub dietetyczny krem.

Inne przepisy na dietetyczne wypieki bez drożdży, bez proszku do pieczenia i bez sody można znaleźć na stronie Desery i Wypieki.

Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *