Domowe przetwory z czerwonej borówki na zimę

Borówka brusznica


Przepisy na domowe przetwory z borówki brusznicy na zimę: dżem z czerwonych borówek, dżem z czerwonych borówek, jabłek oraz gruszek, czerwone borówki w soku własnym bez cukru na zimno, czerwone borówki w soku własnym bez cukru na ciepło do słoików
Jagody borówki brusznicy (czerwone borówki) zbiera się jeszcze w październiku i listopadzie. Owoce można zbierać do okresu mrozów. Szykując domowe przetwory powinno się wybierać tylko dojrzałe i jednolicie wybarwione owoce czerwonej borówki. Na sok można wykorzystać jaśniejsze owoce. Koniecznie odrzucić popsute jagody borówki, liście i inne zanieczyszczenia, wsypać do miski z chłodną wodą i dokładnie wypłukać. Płukać najlepiej w kilku wodach, następnie owoce przenieść na sito i osuszyć z wody. Przygotowane przetwory wkładać do słoików wcześniej wymytych i wygotowanych. Najlepiej wybierać małe słoiczki, aby po napoczęciu przetwory nie stały długo w lodówce.

Przepisy na domowe przetwory na zimę z czerwonych borówek

Dżem z czerwonych borówek na zimę
Składniki
1 kg owoców borówek (po oczyszczeniu)
200 ml wody lub świeżego soku z pomarańczy bez miąższu
20 dag cukru
ew. 2-3 listki świeżej mięty
Czyste czerwone borówki wrzucić do gotującej się wody i blanszować przez 1-2 minuty (czas liczyć od momentu zagotowania się wody). Przecedzić, wodę wykorzystać do przygotowania syropu. Zagotować wodę w rondlu, dodać cukier i podgrzewać mieszając. Kiedy cukier rozpuści się całkowicie, do wrzącego płynu wsypać jagody borówki, gotować przez 5 minut na średnim ogniu mieszając i zdejmując pianę. Płomień zmniejszyć, ew. dodać miętę, rondel przykryć i gotować owoce przez kwadrans. Gorącą masę (bez listków mięty) przełożyć do słoików, wytrzeć ich brzegi, zakręcić szczelnie wygotowanymi, ale suchymi pokrywkami. Słoiki postawić do góry dnem. Dżem z czerwonych borówek przechowywać w zimnym, ciemnym i suchym miejscu. Jeśli chcemy mieć zapas przetworów na zimę, to słoiczki można włożyć do rondla z wodą i gotować je w niej przez kilka minut.

Dżem z czerwonych borówek, jabłek i gruszek na zimę
Składniki
1 kg owoców borówki (po oczyszczeniu)
25 dag słodkich jabłek (po oczyszczeniu)
25 dag słodkich gruszek (po oczyszczeniu)
sok z 1 pomarańczy z pępkiem
20 dag cukru
ew. duża szczypta cynamonu
Jagody czerwonej borówki przebrać, wypłukać w chłodnej wodzie. Przełożyć je na sito i przelać wrzącą wodą. Zdjąć skórkę z jabłek i gruszek, wyciąć gniazda nasienne, owoce pokroić w plastry, przełożyć do rondla. Zalać świeżym sokiem z pomarańczy, podgrzewać na średnim ogniu mieszając, aż zmiękną. Dodać czerwone borówki, przykryć i gotować, aż owoce zeszklą się. Gorący dżem z borówek, jabłek i gruszek przełożyć do słoików, postępować jw.

Borówka brusznica w soku bez cukru na zimę, na ciepło
Składniki
2 l jagód borówki (po oczyszczeniu)
800 ml soku z jabłek lub 800 ml soku z czerwonych borówek
Jagody borówki przebrać, wypłukać w chłodnej wodzie. Przełożyć je na sito i przelać wrzącą wodą. Do garnka wlać sok z jabłek, dodać czerwone borówki i całość podgrzać, aż sok zacznie lekko falować. Owoce w soku natychmiast przełożyć do słoików, wytrzeć brzegi słoików, szczelnie zakręcić wygotowanymi, suchymi pokrywkami.
Słoiki wstawić do rondla z ciepłą wodą (woda powinna sięgać do wysokości 3/4 słoika). Małe słoiki pasteryzować przez 5 minut, średnie przez 10 minut od momentu, kiedy woda w rondlu zacznie falować. Domowe przetwory na zimę z czerwonych borówek przechowywać w suchym i ciepłym miejscu.

Czerwone borówki w soku własnym bez cukru, na zimno
Przebrane, wymyte i osuszone na sicie czerwone borówki wsypywać do słoików warstwami o grubości 5-10 cm, każdą warstwę jagód rozgnieść drewnianą łyżką tak, aby wypłynął z nich sok. Słoik z czerwonymi borówkami w soku zamknąć i wstawić do lodówki. Przed podaniem jagody borówki posypać cukrem pudrem, wymieszać. Używać tylko dojrzałe, jednolicie wybarwione owoce. Zużyć szybko do napojów, deserów.

Spis przepisów kulinarnych na domowe przetwory na zimę znajdują się na stronie Przetwory.

Zasady przygotowywania domowych przetworów na zimę zawarte są w artykule Jak przygotować w domu smaczne i zdrowe przetwory na zimę? 

Rady jak mrozić borówki i inne owoce jagodowe, aby zachowały swoje wartości i atrakcyjny wygląd można przeczytać w artykule Zamrażanie owoców jagodowych na zimę.

Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *