Smaczne Święta Bożego Narodzenia dla diabetyka

Niskokaloryczne dania dla diabetyka na Święta Bożego Narodzenia


Kulinarne przepisy na niskokaloryczne potrawy na święta dla cukrzyków i rodziny: pieczony karp, zupa z karpia, s
ałatka z brukselką, gruszką i sosem chrzanowym, surówka z marchwi z jabłkami i orzechami, śledź matias z jabłkiem i mandarynką, kompot wigilijny z dyni, jabłek i żurawiny, kompot tradycyjny z suszonych owoców oraz keks z mąki razowej bez tłuszczu i jaj

Karp pieczony z warzywami
Składniki dla 2 osób
*30 dag karpia (tylko mięso)
1 średnia marchew
1/4 pietruszki
pół plastra selera
kawałek białej części pora 2-3 łyżeczki oleju rzepakowego
1 łyżka soku z cytryny sól
1 łyżka siekanego koperku
1 łyżka siekanej natki pietruszki
Przygotowanie
**Rybę oczyścić, wyjąć wnętrzności, odciąć łeb, płetwy i ogon. Zeskrobać nożem łuski razem z naskórkiem w kierunku od ogona ku głowie. Wymyć dokładnie pod bieżącą wodą. Natrzeć solą. Warzywa oczyścić, wymyć, oskrobać lub obrać, wypłukać. Pokroić w półtalarki, dodać połowę koperku i nafaszerować nimi rybę. Rybę skropić olejem i sokiem z cytryny, zawinąć w folię lub rękaw do pieczenia. Wstawić do piekarnika rozgrzanego do temperatury 180ºC i piec około 20-25 minut. Rybę posypać natką na talerzu. Serwować z kaszą gryczaną, brązowym ryżem lub gotowanymi ziemniakami i surówką.
*Podobnie można upiec filety z karpia lub innej ryby przekładając je warzywami.
**Z oczyszczonej głowy, ogona i płetw można ugotować smaczny wywar rybny do zup i sosów.

Zupa z karpia
Zupa_rybnaSkładniki dla 2-3 osób
30 dag karpia (bez głowy, płetw i ogona)
4-5 ziemniaków
1 średnia cebula
1/3 zielonej i 1/3 czerwonej świeżej papryki
*1 średni pomidor
szczypta mielonej słodkiej papryki
1 łyżka natki selera
sól
2 szklanki wody
Oczyszczonego karpia pokroić na małe kawałki, posolić i wstawić w przykrytym naczyniu do lodówki. Głowę, płetwy, ogon, pokrojoną cebulę i natkę zalać wrzącą wodą i gotować 30 minut. Ziemniaki dokładnie umyć, obrać i wypłukać pod bieżącą wodą. Papryki i pomidora wymyć i pokroić. Z pomidora można wcześniej zdjąć skórkę. Wywar rybny przecedzić, zalać nim pokrojone ziemniaki, paprykę i pomidora, przyprawić papryką w proszku i gotować 10 minut. Dodać małe kawałki ryby (bez ości) i gotować 15 minut.
*Zamiast pomidora można dodać 2 pełne łyżeczki przecieru pomidorowego pod koniec gotowania zupy.

Sałatka z brukselką, gruszką i sosem chrzanowym
Składniki dla 2 osób
25 dag brukselki
1 duża gruszka
3 plastry szynki
1 szklanka bulionu warzywnego
2 łyżki soku z cytryny
Sos
2-3 łyżeczki twarogu o niskiej zawartości tłuszczu
1 łyżeczka startego chrzanu
150 dag niskotłuszczowego jogurtu naturalnego
sól i pieprz do smaku
Przygotowanie
Zdjąć zewnętrzne liście brukselki, obciąć głąby, kapustę wymyć. Zagotować bulion w garnku, wrzucić do niego brukselkę i gotować 10 minut. Przecedzić. Gruszki wymyć, pokroić w kliny i skropić sokiem z cytryny. Szynkę pokroić w paski i ułożyć razem z brukselką i gruszkami na talerzu.
Sos
Wymieszać jogurt z serem, chrzanem, solą i pieprzem. Sałatkę polać sosem.

Surówka z marchwi z jabłkami i orzechami
Składniki dla 2-3 osób 
2 średnie marchewki
1 duże słodkie jabłko
3 orzechy włoskie
3 łyżki gęstej kwaśnej śmietany
2 łyżki soku z cytryny lub mandarynki
*słodzik
Przygotowanie 
Marchew wymyć, oskrobać i odciąć końcówki. Jabłko wymyć i zetrzeć na tarce z marchwią. Przełożyć do salaterki, skropić sokiem z cytryny, dodać śmietanę i posiekane orzechy. Posłodzić i wymieszać. Podać po jakimś czasie.

Śledź matias z jabłkiem i mandarynką
Ostra_salatka_ze_sledziaSkładniki dla 2 osób
5-6 ziemniaków
pieprz
duże jabłko
tłusty filet śledzia matiasa
mandarynka
mała cebula ze szczypiorem

*Sos
4 pełne łyżki niskotłuszczowego jogurtu naturalnego
łyżeczka musztardy
Przygotowanie
Ziemniaki wymyć dokładnie, obrać, wymyć ponownie pod bieżącą wodą i ugotować. Pokroić śledzie na kawałki. Cebulę obrać i pokroić drobno. Owoce obrać i pokroić na małe cząstki. Wymieszać dokładnie wszystkie składniki w misce i odstawić ją na przynajmniej 30 minut, aby nabrała smaku.
*Jeśli ktoś woli ostrzejszą sałatkę, całość przyprawić tym niskokalorycznym sosem z musztardą.

Kompot wigilijny z dyni, jabłek i żurawiny
Kompot_wigiliaSkładniki dla 3 osób
*pół szklanki tartej dyni
słodkie jabłko
łyżka suszonej żurawiny
pół szklanki świeżego soku ze słodkiej pomarańczy
2 szczypty wanilii
2 szklanki wody
Przygotowanie
Dynię umyć, obrać i zetrzeć na grubej tarce. Wodę zagotować, dodać obrane pokrojone jabłko, wanilię i dynię. Gotować pod przykryciem, aż dynia zmięknie. Pod koniec gotowania dodać owoce żurawiny. Kompot przelać do szklanek i dodać soku z pomarańczy.
*Z reszty świeżej dyni można upiec ciasto, babeczki lub udusić ją z przyprawami i sokiem z pomarańczy i szybko przełożyć do słoiczków.

Kompot tradycyjny z suszonych owoców
Kompot_zima_gotowanieSkładniki dla 3 osób
duże słodkie jabłko
słodka gruszka
po 2 suszone morele i śliwki
suszona figa
sok z małej cytryny
szczypta cynamonu
3 szklanki wody
Przygotowanie 
Suszone owoce opłukać i przekroić na pół. Jabłko i gruszkę dokładnie wymyć, obrać i pokroić w ósemki. Wodę zagotować, wrzucić pokrojone suszone owoce, cynamon i połowę soku z cytryny. Gotować pod przykryciem. Po przestudzeniu dodać resztę soku z cytryny. Diabetyk powinien zachować umiar w jedzeniu suszonych owoców, nawet tych w kompocie.

Keks z mąki razowej bez tłuszczu i jaj
Składniki
30 dag mąki pszennej razowej
5 dag otrębów
5 dag rodzynek
10 dag suszonej żurawiny bez cukru
10 dag orzechów laskowych
2 słodkie gruszki
2 słodkie jabłka
3 łyżki soku z cytryny
1 g proszku do pieczenia
łyżka kakao
1/2 łyżeczki mielonego imbiru
1/2 łyżeczki mielonego cynamonu
szczypta mielonej gałki muszkatołowej
*słodzik

olej smarowania do formy, papier do pieczenia

Przygotowanie
Obrać jabłka i gruszki, usunąć gniazda. Owoce zetrzeć na grubej tarce i skropić sokiem z cytryny. Wymieszać je z otrębami i żurawiną. Mieszankę zostawić na noc w dużej przykrytej misce.
Rodzynki zalać gorącą wodą, żeby napęczniały. Rozgrzać piekarnik do 165ºC – 175ºC. Orzechy grubo posiekać i dodać je razem z kakao i przyprawami do mieszanki owoców. Wymieszać proszek do pieczenia z mąką i dodać go do mieszanki przesiewając przez sito. Wszystkie składniki zagnieść. Podłużną formę natłuścić, wyłożyć papierem, przełożyć do niej masę. Formę wstawić do gorącego piekarnika na średni poziom i piec godzinę.
*Jeśli jabłka i gruszki są słodkie, można zrezygnować ze słodzika, a porcję keksu dla zdrowego członka rodziny pokryć lukrem,posypać cukrem pudrem lub cienko posmarować miodem.

Porcja: 120 kalorii, 20 g węglowodanów, 4 g tłuszczu i 3 g białka.

 

Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *