Warzywa strączkowe z puszki. Przepisy na odżywcze sałatki z fasolkami i ciecierzycą


Szybka sałatka z warzywami strączkowymi, odżywcza i smaczna. Dziś przepisy z fasolką szparagową, białą fasolką i ciecierzycą z puszki

Szybka sałatka z fasolki szparagowej, mięsa i jaja
Salatka_z_zielonej_szparagowejSkładniki (2-3 porcje)
20 dag fasolki szparagowej z puszki
10 dag wędzonej polędwicy z indyka lub kurczaka
2 jaja
pomidor
Sos
3 łyżki soku z cytryny, 2 łyżki oleju
ząbek czosnku, dymka 
sól, pieprz do smaku
Fasolkę przełożyć na sitko, wypłukać w chłodnej wodzie. Jaja wymyć, ugotować na półmiękko, pokroić i oprószyć solą. Mięso pokroić w plastry. Pomidora wymyć i pokroić w kostkę. Pokrojone jaja, fasolkę, pomidora i mięso przełożyć do salaterki, wymieszać. Czosnek obrać, posiekać, dodać do soku z cytryny i oleju. Przyprawić solą i pieprzem, dokładnie wymieszać. Sosem zalać składniki w salaterce, wymieszać, przykryć i odstawić w chłodne miejsce na przynajmniej 20 minut.

Szybka sałatka z białą fasolką
Salatka_z_bialej_fasolkiSkładniki (3 porcje)
25 dag białej fasolki z puszki
2 cebule dymki ze szczypiorem
pół strąka słodkiej czerwonej papryki
duży pomidor
3-5 plastrów żółtego sera (ementaler, gouda)
Sos
sok z połowy cytryny, 2 łyżki oleju
sól, cząber do smaku

Fasolkę przełożyć na sitko, przepłukać zimna wodą, zostawić na sitku . Warzywa wymyć. Cebulę pokroić razem ze szczypiorem i posolić. Paprykę i pomidora pokroić w kostkę. Składniki przełożyć do salaterki, dodać pokrojony w paski ser i wymieszać. Z soku z cytryny, oleju, cząbru i soli przygotować sos, polać nim sałatkę. Przykryć i odstawić w chłodne miejsce. Cząber nadaje sałatce lekko pikantnego smaku.

Szybka sałatka z ciecierzycy, wędzonej makreli i jabłka
Salatka_z_cieciorka_i_makrelaSkładniki (2 porcje)
wędzona makrela
jabłko
10 dag ciecierzycy z puszki
pół strąka słodkiej czerwonej papryki
cebula dymka ze szczypiorem
Sos
sok połowy cytryny, 2 łyżki oleju
sól, pieprz, ostra papryka do smaku, natka pietruszki lub koperek

Ciecierzycę wysypać na sitko, przepłukać chłodną wodą, osuszyć na sitku i przełożyć do salaterki. Przygotować sos z soku z cytryny, soli, pieprzu, ostrej papryki i oleju i zalać nim ciecierzycę. Jabłko i paprykę wymyć, cebule obrać. Pokroić je w kostkę, posolić. Dodać do ciecierzycy, wymieszać. Salaterkę przykryć i odstawić w chłodne miejsce. Przed podaniem dodać rybę, posypać obficie drobno krojoną natką lub koperkiem.
Rada: Ciecierzyca z puszki traci swój orzechowy smak, dlatego potrzebuje ostrych przypraw i czasu, aby nabrać smaku.

 

Przepisy na zdrowe sałatki można wybrać na stronie Sałatki, surówki, sosy, marynaty. 

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *