Zimowe napoje mleczno-owocowe


Przepisy na napoje mleczne z dodatkiem owoców: mleczny napój z dodatkiem żółtka i gruszki, napój z mleka z ananasem i miętą, napój z mleka, pomarańczy i awokado, mleczny napój z mango, banana i ananasa, napój z mleka, mango i pomarańczy

Witaminizujące mleczno-owocowe napoje z dodatkiem dostępnych zimą owoców można przygotować również bez wykorzystania blendera, a składniki przepisów zmienić według własnych upodobań. Doskonałym substytutem mleka jest maślanka, kefir, naturalny jogurt.

Mleczny napój z dodatkiem żółtka i gruszki
, wzmacniający
Składniki (2 porcje)
400 ml przegotowanego zimnego mleka 3%
2 miękkie słodkie gruszki 
żółtko jaja (bardzo świeże)1 łyżeczka cukru
Gruszki wymyć w ciepłej wodzie, obrać, przeciąć na pół, usunąć nasiona, miąższ pokroić na kawałki. Jajo wymyć dokładnie w bardzo ciepłej wodzie, na chwilę zalać wrzątkiem. Samo żółtko utrzeć z cukrem, aż będzie białe. Dokładnie wymieszać wszystkie składniki. Mleczno-owocowy napój przelać do wysokich szklanek i natychmiast podawać.

Napój z mleka z ananasem i miętą
Składniki (4 porcje)
ananas z puszki*
500 ml przegotowanego zimnego mleka 3%
2 łyżki miodu
młode liście mięty
Miąższ ananasa pokroić, najlepiej zmiksować w blenderze z mlekiem i miodem. Mleczny napój z ananasem przelać do 4 szklanek i ozdobić z listkiem mięty.
*Świeży ananas, ze względu na zawarty w nim enzym, może nadać mleku gorzki smak.

Napój z mleka, pomarańczy i awokado, odżywczy
Składniki (1 porcja)
awokado
pomarańcza z pępkiem
1 łyżka soku z cytryny
1 łyżeczka miodu
120 ml przegotowanego zimnego mleka 3%
Owoce wymyć. Pomarańczę przekroić na pół, wycisnąć sok. Awokado pokroić na duże kawałki, wyskrobać miąższ i natychmiast zmieszać (najlepiej w blenderze) z sokiem pomarańczowym, sokiem z cytryny, miodem i mlekiem.

Mleczny napój z mango, banana i ananasa
Składniki (4 porcje)
2 banany
2 dojrzałe mango
30 dag odsączonego ananasa z puszki
200 ml przegotowanego zimnego mleka 3%
2 łyżki soku z cytryny
delikatny miód w płynie do smaku
niegazowana woda mineralna
Owoce wymyć w gorącej wodzie (banana można przelać wrzątkiem), zdjąć skórkę. Pokroić na grubsze kawałki, skropić sokiem z cytryny. Owoce zmielić w blenderze, połączyć z mlekiem. Napój mleczno-owocowy posłodzić i przelać do szklanek.

Napój z mleka, mango i pomarańczy
Składniki (1-2 porcje)
pomarańcza z pępkiem
mango
200 ml przegotowanego zimnego mleka 3%
1 łyżeczka świeżo startego imbiru
niegazowana woda mineralna
młode listki mięty
Owoce wymyć. Pomarańczę przekroić na pół i wycisnąć sok. Mango obrać, miąższ odkroić od pestki, zmielić w blenderze. Wszystkie składniki dokładnie wymieszać. Mleczno-owocowy napój przelać do szklanek, udekorować miętą.


Przepisy na zdrowe napoje mleczne, owocowe, warzywne i ziołowe na stronie
Napoje. 

Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *