Lecznicze właściwości borówki czarnej

Wartości odżywcze i zdrowotne borówki czarnej. Przepisy lecznicze z czarnymi jagodami 


Swieze_jagodySuszone jagody na biegunkę, owoce i liście czarnej jagody oraz sok z jagód dla cukrzyka, napar z liści czarnej jagody, wywar z liści czarnej jagody, okłady z liści czarnej jagody…
Czarna borówka (czernica, czarne jagody) kwitnie w maju i czerwcu, a jej owoce można zbierać w lipcu i sierpniu. Owoce czarnej jagody mają dużo witaminy A, C, B1 i B2, PP, karotenu, manganu, magnezu i wapnia. Poza tym można w nich znaleźć żelazo, potas, miedź, siarkę, fosfor, chrom i cynk. Są bogate w błonnik, pektyny, kwasy organiczne. Spożycie 10 dag świeżych jagód pokrywa dzienne zapotrzebowanie na witaminę C i manganu u dorosłego człowieka. Kwiaty dają dużo nektaru, a powstały z niego miód jest bardzo aromatyczny, jasny o lekko czerwonawym zabarwieniu. W celach leczniczych stosowane są w pełni dojrzałe zarówno świeże jak i suszone lub mrożone owoce oraz suszone liście zebrane w maju i czerwcu.

Suszone czarne jagody, ze względu na zawartość garbników i pektyn, mają korzystny wpływ na układ pokarmowy organizmu, są popularnym środkiem na biegunkę u małych dzieci. Świeże owoce mają działanie rozluźniające przy zaparciach, lecz muszą być przyjmowane systematycznie przez dłuższy czas. Sok z czarnych jagód działa bakteriobójczo nawet na bakterie Escherichia coli, oraz niektóre szczepy Staphylococcus. Świeże owoce i kompoty podaje się dzieciom przeciw robakom w przewodzie pokarmowym. Jagody są używane jako środek żółciopędny. 

Spożywanie świeżych jagód, ich przetworów i preparatów jest pomocne w lepszym ukrwieniu siatkówki, poprawia ostrość widzenia w półmroku, ale nie poprawi wad wzroku. Jest również przydatne dla tych, którzy pracują wiele godzin przy sztucznym świetle lub przy komputerze. Substancje zawarte w czarnych jagodach chronią oczy przed stanami zapalnymi, podrażnieniami i zmęczeniem.

Rozcieńczony sok można stosować w łagodnych stanach zapalnych jamy ustnej, dziąseł i gardła. Świeże jagody są pomocne w leczeniu szkorbutu. Napary z jagód i liści stosowane są jako napoje witaminizujące, przy przeziębieniach, bólach głowy.

Jagody są szczególnie zalecane osobom pracującym w bardzo zapylonym środowisko (górnikom, młynarzom, kominiarzom), gdyż substancje zawarte w jagodach chronią przed pylicą.

Antocyjany odpowiedzialne za fioletowo-granatowy kolor owoców zmniejszają ryzyko chorób serca, układu krążenia, oczu i nowotworów. Zawierają dużą ilość przeciwutleniaczy, substancje zmniejszające ryzyko rozwoju chorób sercowo-naczyniowych. Substancje w nich zawarte obniżają krzepliwość krwi i zapobiegają zawałowi serca.

Gotowane owoce są stosowane do okładów w leczeniu oparzeń, cuchnących wrzodów i innych schorzeń skórnych.

Liści i pędów używa się pomocniczo w leczeniu początkowych stadiów cukrzycy, ponieważ zawierają glikozyd obniżający poziom glukozy we krwi.

Liście stosuje się w stanach zapalnych układu moczowego (kamica) i przewodu pokarmowego.

Dieta bogata w czarne borówki wspomaga pracę mózgu, zdolności umysłowe. Zarówno owoce jak i liście zawierają składniki wspierające wiele funkcji naszego organizmu oraz opóźniające procesy starzenia się.

Spożycie dużej ilości jagód zmienia barwę stolca na bardzo ciemną, prawie czarną. Nie ma to negatywnego znaczenia dla zdrowia.

Lecznicze przepisy z czarną borówką i przeciwwskazania

 

Stosowanie domowych przepisów w czasie choroby i rekonwalescencji należy skonsultować z lekarzem. Nie wolno na własną rękę zwiększać proporcji i częstotliwości zażywania nawet roślinnych środków. Podawanie ziół dzieciom, kobietom w ciąży oraz długotrwałe domowe kuracje zawsze trzeba uzgodnić z lekarzem.

Suszone jagody na biegunkę

  1. 1-2 łyżeczki suszonych jagód zalać szklanką zimnej wody, zagotować, odstawić pod przykryciem. Pić po ostudzeniu po ćwierć szklanki 5-8 razy dziennie.
  2. 1,5 łyżki suszonych czarnych jagód zalać szklanką wrzącej wody, umieścić na ogniu i gotować na małym gazie przez przez 10 minut. Po przefiltrowaniu wypić.

Owoce i liście czarnej jagody, sok z jagód dla cukrzyka
Cukrzycy powinny jeść świeże owoce czarnej jagody przez cały sezon (lipiec-sierpień). Poza sezonem powinni pić napary z suszonych liści i owoców. Substancje zawarte zarówno w owocach jak i liściach stymulują pracę trzustki i powodują spadek glukozy we krwi.

  1. Łyżkę suszonych, pokruszonych liści czarnej jagody wsypać do garnuszka i zalać szklanką wrzącej wody. Umieścić na pół godziny w łaźni wodnej. Przecedzić i pić po 3-4 łyżki wywaru trzy razy dziennie między posiłkami. Wywary z liści są szczególnie pomocne w początkowym stadium cukrzycy.
  2. 3 łyżki rozdrobnionych suchych liści zalać 400 ml wrzącej wody, przykryć i podgrzewać przez kwadrans w łaźni wodnej. Mieszać od czasu do czasu. Ostudzić do temperatury pokojowej. Wypić w 3 dawkach w ciągu dnia.
  3. Pić szklankę soku z jagód 3 razy dziennie przed jedzeniem.
  4. Przygotować mieszankę z suszu: 1 części liści czarnej borówki, 1 części liści jeżyn, 2 części strąków fasoli, 3 części kłączy kuklika pospolitego, 3 części pięciornika gęsiego (srebrnika). Łyżkę mieszanki zalać szklanką wrzącej wody. Pić szklankę naparu 3 razy dziennie po posiłkach. Kurację skonsultować z lekarzem endokrynologiemPrzepis pochodzi z książki J. Schulza i E. Ueberhuber „Leki z Bożej Apteki”, Warszawa 1987.

Moczopędny napar z liści czarnej borówki
Łyżeczkę pokruszonych suchych liści zalać szklanką wrzącej wody, przykryć i odstawić na 10 minut. Po przecedzeniu pic świeży napar trzy razy dziennie po 200 ml.

Czarne jagody na nadciśnienie
2-3 łyżki świeżych czarnych jagód zalać pół litrem wrzącej wody, zaparzać przez noc w termosie. Przecedzić i pić w ciągu dnia zamiast herbaty.

Liście czarnej jagody na niedokrwistość
6 łyżek rozdrobnionych liści czarnej borówki wsypać do małego garnka i zalać litrem wrzącej wody. W łaźni wodnej gotować przez 15 minut. Przecedzić po ochłodzeniu do temperatury pokojowej. Pić 3 razy dziennie po szklance wywaru na pół godziny przed posiłkiem. Kuracja nie powinna trwać dłużej niż 2 miesiące.

Okłady z liści czarnej jagody przy reumatyzmie i artretyzmie
Świeże jagody zmielić, aż powstanie papka konsystencji śmietany. Maść umieścić na gazie i stosować na zdrową skórę. Gazę i bandaż codziennie zmieniać, aby nie powodować infekcji.

Okłady z liści czarnej jagody przy wilgotnym wyprysku, oparzeniach, ropnych owrzodzeniach
10 dag świeżych jagód zalać 0,5 l wody, podgrzać do wrzenia i gotować, aż objętość zmniejszy się o połowę. Okłady z wywaru powinny być zmieniane 3-4 razy w ciągu dnia. Gazę i bandaż codziennie zmieniać.

Wzmacniający napój z liści czarnej jagody w zimie
Dwie łyżeczki liści czarnej jagody zalać szklanką wody o temperaturze nie wyższej niż 40 C, przecedzić po 4 godzinach. Napój ma sporo witaminy C.

Wywar z liści czarnej jagody na stany zapalne jamy ustnej i gardła
Łyżkę suszonych liści czarnych jagód zalać 2 szklankami wody, umieścić na małym ogniu. Gotować na małym gazie aż ilość wody zredukuje się o połowę. Po ostudzeniu i przefiltrowaniu płukać chore gardło.

Wywar z liści czarnej jagody na zapalenie pęcherza moczowego
Łyżkę suszonych jagód zalać 2 szklankami wody i podgrzewać powoli. Gotować, aż ilość wody zmniejszy się o połowę. Pić ciepły napój cztery razy dziennie przed posiłkami (porcja to ćwierć szklanki).

Przeciwwskazania

  1. Długotrwałe stosowanie preparatów z liści prowadzi do zatruć.
  2. Napar z liści jest silnie moczopędny, dlatego nie powinno się go stosować w połączeniu z innymi moczopędnymi preparatami.
  3. Nie powinno się stosować moczopędnego naparu z liści borówki  w połączeniu z dużym wysiłkiem fizycznym, zwłaszcza w czasie redukcji wagi, gdyż można doprowadzić do poważnego osłabienia mięśnia sercowego.
  4. Przy chorobach trzustki i dróg moczowych trzeba zachować ostrożność w stosowaniu preparatów z liści czarnej jagody.

 

Rady jak mrozić borówki i inne delikatne owoce jagodowe, aby zachowały swoje wartości i ładny wygląd można znaleźć w artykule Zamrażanie owoców jagodowych na zimę

Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *