Domowe sposoby na zaparcia. Pijemy w rytmie dnia


Co pić w czasie zaparć?

Przepisy na napoje ułatwiające wypróżnianie się
Szukasz sprawdzonych domowych sposobów na zaparcia? Pamiętaj, że podczas dolegliwości trawiennych, także zaparć, ważna jest pora i sposób picia leczniczego napoju. Kurację trzeba rozpocząć rano, a łatwe w przygotowaniu napoje pomogą w problemach z wypróżnianiem się.

 

Poranne napoje na zaparcia 

 

  1. Przed śniadaniem, na czczo, wypić szklankę ciepłej wody z rozpuszczoną w niej łyżeczką soli kuchennej lub naturalnego miodu.
  2. Układ trawienny pobudzi szklanka ciepłej wody z łyżką octu jabłkowego i łyżeczką miodu wypita rano na pusty żołądek.
  3. Bardzo skutecznym środkiem na zaparcia jest napar z siemienia lnianego. Łyżkę nasion lnu zalać szklanką wrzącej wody wieczorem, a rano przed śniadaniem wypić napar wraz z nasionami.
  4. Delikatnym środkiem rozwalniającym stolec i ułatwiającym regularne wypróżnianie się jest maślanka. Można rozpocząć poranek wypijając szklankę tego napoju na pusty żołądek.

 

Napoje na zaparcia pite przed posiłkami

 

  1. Przed posiłkami i po nich pić 1-2 szklanki mocno gazowanej wody mineralnej z dodatkiem regulującego stolec nieklarowanego soku z jabłek lub wiśni.
  2. Na 20-30 minut przed obiadem wypić szklankę kefiru. Gorzkie substancje w nim zawarte bardzo dobrze pobudzają jelita do działania.
  3. Na kwadrans przed każdym posiłkiem wypić szklankę gazowanej wody mineralnej z łyżeczką octu jabłkowego.

 

Napoje na zaparcia pite do posiłku

 

Cierpiący na brak soków trawiennych i kłopoty z wypróżnianiem się (szczególnie starsi ludzie) mogą wypić do posiłku kieliszek młodego wytrawnego białego wina (bardzo dobrze działa riesling).

Napoje na zaparcia pite przed snem

 

Na zaparcia przewlekłe bardzo skuteczny jest napar z siemienia lnianego. Zalać łyżeczkę całych nasion siemienia lnianego szklanką wrzącej wody, przykryć i odstawić na 20 minut. Wypić napar razem z nasionami.

Artykuły powiązane:

 

Dodaj do zakładek Link.

2 odpowiedzi na „Domowe sposoby na zaparcia. Pijemy w rytmie dnia

  1. Ot tak mówi:

    Jogurt albo maślanka z jagodami i otrębami pomaga na zaparcia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *