Sałatki z białej kapusty na zimę bez octu

Biała kapusta do słoików na zimę


Wkładamy do słoików delikatne i ostre sałatki z kapusty bez octu na zimę. Przepisy kulinarne:
– sałatka z kapusty, pomidorów, słodkiej papryki i marchwi bez octu z olejem,
– słodka sałatka z kapusty, słodkiej papryki i marchwi bez octu z olejem,
– sałatka z kapusty, słodkiej papryki i marchwi z olejem bez octu,
– sałatka z kapusty, słodkiej papryki, jabłek bez octu i bez oleju,
– ostra sałatka z kapusty, pomidorów, słodkiej papryki i czosnku bez octu i bez oleju.

Sałatkę z kapusty na zimę przygotowuje się w październiku, po przymrozkach, kiedy kapusta jest słodsza. Kapusta bez octu zachowuje swoje walory smakowe, a dodanie utrwalających ją przypraw powoduje, że  sałatka na zimę nie psuje się.
Sałatka z kapusty, pomidorów, marchwi, słodkiej papryki na zimę bez octu
Składniki
2 kg poszatkowanej kapusty białej 
5-6 dużych twardych pomidorów
5-6 strąków słodkiej czerwonej papryki
4 duże marchewki
2 grube pory
250 ml oleju słonecznikowego lub rzepakowego (szklanka)
sól do smaku

Pomidory i paprykę dokładnie wymyć, wyciąć zielone części. Paprykę pokroić w cienkie plastry, pomidory zmielić. Marchewki wyszorować, obrać i wypłukać, zetrzeć na tarce. Pory oczyścić, odciąć piętkę korzeniową i zieloną część. Białą część wypłukać, pokroić w cienkie krążki. Pomidory, paprykę i por przełożyć do dużego garnka, wlać olej i doprowadzić do wrzenia. Mieszać. Dusić na małym ogniu przez około 5 minut, a następnie dodać poszatkowaną kapustę i gotować mieszając przez kolejne 10 minut. Gotującą się sałatkę szybko przełożyć do słoików, wytrzeć ich brzegi, szczelnie zakręcić. Słoiki postawić do góry dnem do ostygnięcia.

Słodka sałatka z kapusty, papryki i marchwi na zimę bez octu
Składniki:
2 kg poszatkowanej kapusty białej 
2 kg słodkiej papryki czerwonej i pomarańczowej
2 kg marchwi
1 kg cebuli
3 szklanki oleju roślinnego
4 łyżki soli
2 pełne łyżeczki mielonego czarnego pieprzu
Warzywa dokładnie wymyć, oczyścić. Marchew oskrobać i wypłukać, zetrzeć na grubej tarce. Paprykę pokroić w wąskie, krótkie paski. Paprykę, marchew i kapustę wymieszać łyżką w dużej misce z pozostałą częścią soli, przykryć i pozostawić na 12 godzin. Cebulę pokroić w drobną kostkę, wymieszać w miseczce z łyżeczką soli, przykryć i pozostawić na 12 godzin. Po tym czasie odlać sok z warzyw. Do warzyw dodać olej, pieprz i dobrze wymieszać. Składniki przełożyć do słoików, wytrzeć ich brzegi, szczelnie zamknąć suchymi pokrywkami. Wstawić do rondla z letnią wodą, podgrzewać na średnim ogniu. Kiedy woda zacznie falować, zmniejszyć gaz, słoiki wciąż podgrzewać (litrowe przez 15-20 minut). Po tym czasie wyjąć z wody i postawić do góry dnem. Przed podaniem sałatkę doprawić sokiem z cytryny i siekaną cebulką ze szczypiorem.

Sałatka z kapusty, słodkiej papryki i marchwi – sałatka na zimę bez octu
Składniki
1,5 kg poszatkowanej kapusty białej 
80 dag słodkiej papryki czerwonej 
80 dag marchwi
0,5 kg pora (tylko biała część)
1, 5 szklanki oleju jadalnego
2 łyżki soli kamiennej bez jodu
łyżeczka mielonego pieprzu
Przygotować jak słodką sałatkę (przepis wyżej).

Sałatka z kapusty, papryki, jabłek na zimę bez octu i bez oleju
Składniki:
2 kg poszatkowanej kapusty białej 
1 kg kwaśnych jabłek (najlepiej będzie kwaśny różnorodność)
1 kg słodkiej papryki czerwonej, pomarańczowej 
1 kg twardych i mięsistych pomidorów
0,5 kg marchwi
2-3 pory
natka selera korzeniowego do smaku
2,5-3 łyżki soli kamiennej niejodowanej
ziarna czarnego pieprzu lub ziela angielskiego
liście laurowe
Poszatkowaną kapustę wsypać do miski, posolić, wymieszać łyżką. Miskę przykryć i odstawić w chłodnym miejscu na 2-3 godziny, aby puściła sok. W tym czasie przygotować słoiki i składniki sałatki. Warzywa dokładnie wymyć w ciepłej wodzie, odłożyć do osuszenia.
Marchew wyszorować, oskrobać i opłukać. Gotować przez 5 minut, aż przestanie być chrupka, ale nie miękka. Ostudzić i pokroić w słupki. Cebulę pokroić w niegrube pół-plasterki. Jabłka obrać, odrzucić gniazda nasienne, pokroić w plasterki. Paprykę oczyścić z twardych, zielonych części i z pestek, miąższ pokroić w paski. Pomidory oczyścić z twardych części, pokroić w ósemki, białą część pora pokroić w cienkie krążki. W misce wymieszać łyżką kapustę, marchew, por, paprykę i jabłka.
Na dno każdego słoika wsypać kilka ziaren pieprzu lub ziela angielskiego, po 1-2 liście laurowe, położyć pokrojonego pomidora. Włożyć wymieszane warzywa, przygnieść je łyżką. Brzegi słoików wytrzeć do sucha. Szczelnie zakręcone słoiki wstawić do rondla z letnią wodą (woda powinna sięgać do połowy wysokości słoika), podgrzewać. Kiedy woda zacznie falować, zmniejszyć gaz i wciąż gotować (słoiki litrowe przez 30-35 minut). Po tym czasie słoiki wyjąć z wody, postawić dnem do góry do ostudzenia. Następnego dnia wynieść do zimnej piwnicy.

Ostra sałatka z kapusty, pomidorów, słodkiej papryki i czosnku na zimę bez octu, bez oleju
Składniki
5 kg pomidorów
2,5 kg poszatkowanej kapusty białej 
0,5-1 kg czerwonej papryki słodkiej 
25 dag czosnku
pęczek natki selera korzeniowego
czarny pieprz
sól do smaku
Warzywa i koperek dokładnie wymyć, osuszyć z wody. Pomidory pokroić na ćwiartki, gotować przez 35 minut. Paprykę pokroić w paski, włożyć do osobnego garnka, dodać kilka łyżek wody, gotować przez 10 minut. Dodać kapustę, drobno posiekaną natkę selera, wsypać sól, pieprz i gotować przez 10 minut. Połączyć składniki, zagotować mieszając. Dodać czosnek pokrojony w grube plasterki, gotować go nie dłużej niż przez 3 minuty. Wrzącą sałatkę nałożyć do słoików, wytrzeć ich brzegi, szczelnie zakręcić. Słoiki postawić do góry dnem, okryć kocykiem do ostygnięcia.
Rada: Zamiast natki selera można pokroić 2-3 pęczki koperku lub dodać kilka liści laurowych.

Spis przepisów na zdrowe domowe przetwory znajduje się na stronie Przetwory.

Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *