Sałatki owocowe


Świeże owoce i warzywa w diecie przez cały rok. Sałatka owocowa

 

Kulinarne przepisy na sałatki z owocami 

Owocowa sałatka z bitą śmietaną
Składniki na sałatkę (4 porcje)
2 pomarańcze
mango
mandarynka
winogrona
4 łyżeczki twarogu
2 łyżki miodu o łagodnym smaku
¾ szklanki śmietany 33%
3 łyżki rodzynków
2 łyżki soku z cytryny

Rodzynki zalać niewielką ilością wrzątku. Owoce wymyć dokładnie, zdjąć skórkę. Mango pokroić w kostkę, rodzynki posiekać na małe kawałki. Wymieszać twaróg z miodem, rodzynkami i sokiem z cytryny. Ubić zimną śmietanę, aż będzie sztywna, rozłożyć do 4 pucharków. Na śmietanie ułożyć cząstki owoców, na wierzch położyć po łyżeczce twarogu.

Owocowa sałatka
Składniki (4 porcje)
grejpfrut
mango
pomarańcza
sok z cytryny
4 łyżki orzechów nerkowca
4 łyżeczki miodu o łagodnym smaku

Owoce wymyć, zdjąć skórkę, pokroić w cząstki wielkości kęsa i ułożyć w 4 miseczkach. Owoce polać sokiem z cytryny. Orzechy nerkowca podprażyć na suchej patelni, aż będą złociste. Ostudzić je, posiekać grubo i wymieszać z miodem. Na owoce położyć miód z orzechami.

Owocowa sałatka z daktylami i orzechami
Składniki (4 porcje)
2 słodkie jabłka
2 miękkie gruszki
2 banany
12 daktyli
pół szklanki świeżo wyciśniętego soku pomarańczowego
szczypta zmielonego cynamonu
8 orzechów włoskich

Wymyć owoce, zdjąć skórkę. Wyciąć gniazda nasienne z jabłka i gruszki, miąższ pokroić w kostkę. Banany pokroić w pół-krążki, daktyle posiekać. Orzechy podprażyć na suchej patelni, aż nabiorą złocistego koloru. Wymieszać wszystkie owoce, rozłożyć je do pucharków i polać sokiem pomarańczowym zmieszanym z cynamonem. Sałatkę posypać grubo posiekanymi orzechami włoskimi.

Owocowa sałatka z ananasem i granatem
Składniki (4 porcje)
1/2 melona Galia
1 mały świeży ananas lub z puszki
1/2 granatu
2 banany
1/2 cytryny
2 łyżki miodu o łagodnym smaku

Owoce wymyć dokładnie. Melon przekroić na pół, zdjąć skórę, wykroić środek z pestkami. Obciąć oba końce ananasa, odkroić grubo skórę. Nóż wymyć, wyciąć środek i wszystkie twarde części (są ciężkostrawne i mogą poranić śluzówkę przewodu pokarmowego). Miąższ obu owoców pokroić w cząstki wielkości kęsa. Zdjąć skórę z banana, pokroić. Wyskrobać nasiona granatu, wycisnąć sok z cytryny przez sitko i dodać do pokrojonych owoców razem z miodem. Wymieszać wszystko dokładnie.

Owocowa sałatka kolorowa
Salatka_owocowa Składniki (4 porcje)
pół ananasa z puszki
2 kiwi
2 banany
2 słodkie jabłka
3 miękkie gruszki
20 dag winogron
4 łyżki nasion granatu
2 mandarynki
1/2 cytryny

Owoce wymyć dokładnie i zdjąć skórkę. Wyciąć gniazda nasienne z jabłka i gruszki, miąższ pokroić w kostkę. Banany i kiwi pokroić w talarki, ananasa i mandarynkę pokroić w cząstki. Wszystkie owoce wymieszać i rozłożyć do pucharków. Wycisnąć sok z cytryny przez sitko i dodać do owoców razem z odrobiną syropu z ananasa. Posypać nasionami granatu.

 

Przepisy na zdrowe sałatki można wybrać na stronie Sałatki, surówki, sosy, marynaty

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *