Maliny. Wartości odżywcze, lecznicze przepisy i przeciwwskazania

Wartości odżywcze malin, właściwości zdrowotne i lecznicze owoców i liści malin

Maliny_owoceOwoce maliny zawierają wyjątkowo dużo witaminy C, B1, B2, B9 (kwasu foliowego), PP, oraz karotenu. Są bogate w żelazo, fosfor, miedź, a potasu i wapnia mają 3 razy więcej niż żurawiny i borówki. Zawartość witaminy C w liściach dziko rosnących malin może być nawet 10 razy wyższa niż w ich owocach. W malinach jest mniej wody i więcej błonnika niż w innych owocach jagodowych, są bogatym źródłem karotenu, garbników. Mogą być bezpiecznie spożywane przez cukrzyków. Nie podnoszą poziomu cukru we krwi, owoce zawierają ok. 10%, głównie dobrze przyswajalnej glukozy i fruktozy.
Regularne spożywanie malin wzmacnia siły obronne organizmu. Nawet mrożone maliny zachowują swoje właściwości lecznicze.
Zawierają naturalny kwas salicylowy obniżający temperaturę ciała i hamujący procesy zapalne, dlatego podaje się je przy przeziębieniu i w grypie, oraz w infekcjach bakteryjnych, przy przewlekłym reumatyzmie.
Nasiona malin mają właściwości antymiażdżycowe, także nasiona w suszonych i mrożonych owocach.
Odwar z owoców malin z miodem stosowany jest w chorobach skóry, głównie egzemie.

Sok z miodem lub cukrem jest orzeźwiającym napojem w czasie infekcji przebiegających z gorączką.

Szeroko stosowane w medycynie ludowej są zarówno owoce jak i kwiaty i liście dzikich malin. Napar z suszonych lub świeżych liści jest polecany w przeziębieniu, leczeniu procesów zapalnych gardła, ma lekkie działanie wykrztuśne.

Liście zawierają substancje stymulujące pracę mięśni gładkich jelit. Ponadto napary z liści mają działanie moczopędne i obniżają ciśnienie krwi.

Substancje zawarte zarówno w owocach jak i liściach mają zdolności pobudzania do pracy mięśni macicy, powinny być przyjmowane przez kobiety pragnące zajść w ciążę. Herbata z owoców lub liści maliny jest stosowana do normalizacji cyklu miesiączkowego, ale także zmniejsza ból podczas menstruacji. Napar z kwiatów maliny stosuje się wspomagająco w leczeniu hemoroidów i chorób kobiecych.

Owoce i liście malin powinno się zbierać w czasie suchej słonecznej pogody. Liście powinny być jasnozielone, bez plam. Zbierane od wiosny do okresu przed kwitnieniem zawierają najwięcej substancji leczniczych. Należy wybierać tylko w pełni dojrzałe owoce, które łatwo zdjąć z szypułki.

Lecznicze przepisy z malinami

Malina_kwitnie
Przepisy na:

– napar z kwiatów maliny na hemoroidy;
– maseczkę ze świeżych liści malin na trądzik i stany zapalne skóry;
– napary z suszonych owoców malin na przeziębienie, na grypę, w zapaleniu oskrzeli;
– płukankę z liści malin przy zapaleniu krtani;
– napary z suszonych liści malin po przebytej infekcji wirusowej i bakteryjnej.

Stosowanie domowych przepisów w czasie choroby i rekonwalescencji należy skonsultować z lekarzem. Nie wolno na własną rękę zwiększać proporcji i częstotliwości zażywania nawet roślinnych środków.
Podawanie ziół dzieciom, kobietom w ciąży oraz długotrwałe kuracje ziołowe zawsze trzeba uzgodnić z lekarzem.

Napar z kwiatów maliny na hemoroidy
Łyżkę kwiatów dzikiej maliny zalać szklanką wrzącej wody, zaparzać po przykryciem. Pić po łyżce 3 razy dziennie.

Domowa maseczka na trądzik, stany zapalne skóry
Świeże liście malin dokładnie wymyć i rozgnieść w moździerzu. Papkę nanosić na skórę ze zmianami. Stosować jak maseczkę kosmetyczną.

Napar z liści malin w okresie grypowym, w zapaleniu krtani 
Do termosu wsypać 2 łyżki suszonych liści malin i zalać do 500 ml wrzącej wody. Dokładnie zakręcić i zaparzać przez 2 godziny. Profilaktycznie pić po 100 ml – 120 ml ciepłego naparu 3-4 razy dziennie. Napar z suszonych liści malin stosuje się jako płukankę w zapaleniu krtani.

Napar z malin w przeziębieniu, przemarznięciu, witaminizujący 
2 łyżki suszonych malin zalać szklanką gorącej przegotowanej wody (70°C-80°C), po 2-3 minutach wypić bez przecedzania. Za godzinę przygotować świeżą porcję. Napar z suszonych malin pije się także zimą i na wiosnę dla uzupełnienia witamin.

Napar z suszonych malin na przeziębienie, zapalenie oskrzeli, w grypie 
Do termosu wsypać 2 łyżki suszonych malin, zalać szklanką wrzącej wody i zaparzać przez 15-20 minut. Wypić całą porcję przed snem.

Napar z malin i dzikiej róży przy osłabieniu po chorobie z gorączką
Po pół łyżki suszonych malin i dzikiej róży zalać szklanką wrzącej wody. Zaparzać przez 2 godziny, odcedzić i pić trzy razy dziennie po 1/3 szklanki. Herbatka z suszonych malin i dzikiej róży jest zalecana przy braku witamin na wiosnę.

Napar z suszonych liści malin, rekonwalescencja po chorobie wirusowej i bakteryjnej z gorączką
Do termosu wsypać 2 łyżki suszonych liści malin, zalać 2 szklankami ciepłej przegotowanej wody. Przecedzić po 2-3 godzinach. Pić 4-5 razy dziennie po posiłku nie więcej niż po 100 ml naparu.

Przeciwwskazania

  • Kobiety w pierwszym trymestrze ciąży powinny zachować ostrożność przy stosowaniu kuracji liśćmi malin, a najlepiej skonsultować ją z lekarzem.
  • Maliny mogą wywołać reakcje alergiczną, szczególnie u osób wrażliwych na działanie kwasu salicylowego. Można je wprowadzać małymi porcjami do diety 2-3 letnich dzieci i obserwować reakcje (mogą wystąpić nawet po 3 dniach).
  • Świeże owoce w większych ilościach są przeciwwskazane w przypadku ostrej niewydolności nerek, zapalenia nerek, dny moczanowej.
  • W przypadku ostrej choroby wrzodowej żołądka lub zapalenia błony śluzowej żołądka spożywanie malin należy skonsultować z lekarzem.

 

Artykuły powiązane:
Przepisy na domowe przetwory z malin.
Przetwory z malin bez cukru.  

Rady jak mrozić maliny i inne delikatne owoce jagodowe, aby zachowały swoje wartości i atrakcyjny wygląd można znaleźć w artykule Zamrażanie owoców jagodowych na zimę

Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *