Jak uniknąć pleśni w kuchni?

 

Powstaniu pleśni w kuchni można zapobiec przestrzegając podstawowych zasad.

 

Ważne jest systematyczne sprawdzanie szczelności rur, armatury, zlewozmywaka i odpływu, okapu, zmywarki. Nawet regularne zachlapania wodą podczas mycia naczyń, niewielka nieszczelność armatury czy rur, powodują gromadzenie się wilgoci w pęknięciach, szczelinach i w okolicach kosza na odpadki, stwarzając doskonałe warunki do rozwoju pleśni.

Zewnętrzne ścianki szafek kuchennych często są dobrym miejscem dla rozwoju pleśni ze względu na brak cyrkulacji powietrza i często nieco chłodniejsze ściany zewnętrzne (szczególnie w starych budynkach). Dlatego szafki powinny być mocowane w pewnej odległości od ściany.

Gotować tylko pod przykryciem na małym gazie. Podczas gotowania i zmywania naczyń (szczególnie w zmywarce), otworzyć okno lub włączyć okap kuchenny. Powinno się sprawdzać przynajmniej 2 razy w roku, czy nie gromadzi się wilgoć w okapie.

  1. Rozsypane w kuchni na półkach resztki żywności są dobrą pożywką dla grzybów i bakterii. Po przetarciu ich na mokro, półki trzeba dokładnie wytrzeć i osuszyć przy otwartych drzwiczkach.
  2. Resztki jedzenia i odpadki kuchenne trzeba systematycznie usuwać, ponieważ są doskonałą pożywką dla wszelkich grzybów i bakterii, które łatwo rozprzestrzeniają się we wszystkich pomieszczeniach. Naczynia z resztkami posiłku powinny być szybko zmyte. Stół i powierzchnie robocze w kuchni powinny być codziennie zmywane mokrą ściereczką z płynem do mycia naczyń i szybko osuszane. Do mycia lodówki, półek i powierzchni z którymi styka się żywność doskonale nadaje się ocet, który niszczy pleśń i wiele bakterii. Sodka kuchenna ma słabsze działanie.
  3. Pojemniki na pieczywo powinno się opróżniać i wymyć wodą z octem przynajmniej raz w tygodniu. Pleśnie lubią okruszki! Pieczywo przechowywać bez folii, najlepiej w płóciennym worku.
  4. Długi czas przechowywania żywności zwiększa ryzyko pojawienia się pleśni. Pożywienie trzeba przechowywać w chłodnym i suchym miejscu, sprawdzać ich termin przydatności do spożycia. Po jego upływie żywność trzeba bezwzględnie wyrzucić. Artykuły spożywcze powinno się kupować w małych ilościach. Szczególnie łatwo pleśnieją zioła i przyprawy.
  5. Skaleczenia skórki, zgniecenia owoców i warzyw prowadza do ich szybkiego psucia się. Dlatego powinno się kupować tylko zdrowe i świeże. 

Po otwarciu opakowania z żywnością należy ja spożyć w ciągu 2-3 dni. Pożywienie, na którym pojawiła się pleśń powinna zostać natychmiast usunięta, ponieważ bardzo szybko przenosi się na inne artykuły spożywcze.

Kubełek na kuchenne odpadki codziennie opróżniać. Co jakiś czas powinno się go wraz z pokrywą wymyć gorącą wodą z płynem do mycia naczyń i 2 łyżkami octu, dokładnie osuszyć. Dopiero po osuszeniu włożyć na dno kilka gazet (pochłaniają wilgoć i częściowo zapachy), a na nie foliowy worek.

Codzienne wietrzenie kuchni przy szeroko otwartym oknie oraz po każdym gotowaniu i zmywaniu naczyń to podstawa zapobiegania tworzeniu się grzybów w kuchni.

Artykuły powiązane:
Jak uniknąć pleśni w kuchni? Lodówka i zmywarka
Sprzątamy kuchnię. Jak utrzymać porządek i czystość w kuchni? 
Plan generalnych porządków w mieszkaniu. Kuchnia

Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *