Ziołowe napoje zredukują nadmierne pocenie się


Szalwia_i_melisa
Nadmierna potliwość – domowe sposoby 

Jeśli pocimy się nadmiernie, sięgamy po proste i tanie domowe sposoby. Działanie pryszniców, kąpieli i nacierania ciała można wzmocnić pijąc herbatki ziołowe. Ich zbawienny wpływ odczujemy na pewno, gdy będą parzone zgodnie z przepisem i pite regularnie. Stosowanie długotrwałych kuracji ziołowych trzeba omówić z lekarzem. Szczególnie silne działanie regulujące pocenie się mają napary z szałwii i hyzopu, dlatego ich nie powinno się ich stosować na własna rękę.

Przepisy na ziołowe napoje redukujące nadmierne pocenie się

Szałwia lekarska
Gorzkie substancje zawarte w szałwii (Salvia officinalis) działają regulująco na wydzielanie potu i hamują szczególnie nocne pocenie się. Szałwii nie powinno się pić w czasie ciąży, karmienia piersią i w przypadku padaczki. Kuracje szałwią najlepiej skonsultować z lekarzem.

  1. Codzienne picie 2 filiżanek letniej herbaty z szałwii silnie ograniczy pocenie się organizmu.
  2. Przy nadpotliwości i nocnych potach przeprowadzić 2 tygodniowa kurację pod kontrolą lekarza.
    2-3 łyżki suszu zalać litrem zimnej wody, doprowadzić do wrzenia i gotować przez 3 minuty. Ostudzić. Wypić od razu 1/4 litra letniej herbaty. Resztę przelać do termosu i popijać przez cały dzień. Działanie odczuwa się już po tygodniu.

Szałwia i melisa
Suszone liście szałwii lekarskiej i melisy zmieszać dokładnie. 2 łyżeczki mieszanki zalać 200 ml wrzącej wody. Zaparzać pod przykryciem. Pić letni napar 2 razy dziennie nie więcej niż po pół szklanki.

Szałwia i pokrzywa 
Łyżkę mieszaniny suchego ziela pokrzywy i szałwii w stosunku 1:1 zalać pół litrem wrzącej wody, zaparzać pod przykryciem nawet godzinę.
Wypić letni napój w 3 dawkach w ciągu dnia. Kuracja może trwać najdłużej przez miesiąc. pokrzywa ma lekkie działanie odwadniające. Picie naparów z pokrzywy redukuje brzydki zapach potu.

Hyzop
Dwie łyżeczki liści i kwiatów hyzopu zalać 200 ml wrzącej wody, przykryć. Popijać letnią herbatkę przez cały dzień, ale nie więcej niż 1/3 szklanki trzy razy dziennie. Herbatki ziołowe z hyzopu silnie hamują pracę gruczołów potowych, dlatego kuracje nim trzeba skonsultować z lekarzem.

Brzoza, dziurawiec, kocanka i rumianek
Wymieszać dokładnie ziele dziurawca, kocanki, liści brzozy i kwiatów rumianku (po 10 dag każdego zioła). Łyżkę mieszanki zalać 200 ml wrzącej wody. Odstawić na około 20 minut, odcedzić i ostudzić. Należy wypić szklankę rano i wieczorem, dodając łyżeczkę miodu. Kurację zakończyć po zużyciu max. 40 dag suchej mieszanki ziołowej. Leczenie normalizuje układ hormonalny i reguluje pocenie się w okolicy pachy. Kuracja jest bardzo silna, więc zabieg ten można przeprowadzić nie więcej niż 1 raz w ciągu 3 lat. Dziurawiec może wywołać poważne uczulenie spowodowane promieniami słońca, nawet w słoneczne dni zimą, dlatego stosowanie kuracji nim trzeba skonsultować z lekarzem.

Artykuły powiązane:
Ziołowe nalewki przeciw poceniu się.
Zioła zmniejszą pocenie się pod pachami.
Jak zmniejszyć pocenie się ciała? Przepisy na domowe sposoby.
Ziołowe kąpiele przeciw poceniu się stóp.
Gimnastyka poprawia krążenie i zmniejsza pocenie się stóp.
Pielęgnacja pocących się stóp. 

Rady dotyczące pielęgnacji ciała znajdują się na stronie Uroda.

Dodaj do zakładek Link.

Jedna odpowiedź na „Ziołowe napoje zredukują nadmierne pocenie się

  1. Strus mówi:

    Zamiast ograniczać pocenie, co może zaszkodzoć dużo lepiej jest zniwelować skutki pocenia. Nie szkodliwymi antyperspirantami, ale oliwą magnezową. Nie dość, że to najlepszy sposób na uzupełnienie niedoboru magnezu, to jeszcze ten roztwór nie pozwala bakteriom się rozmnożyć i pożywić się potem spod pach, który zawiera białko. Bez tego rozłożonym potem paskudnie śmierdzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *