Domowe bańki mydlane dla małych dzieci na różne okazje

Rady jak przygotować w domu płyn do robienia baniek mydlanych dla małych dzieci

Przepisy na bezpieczny płyn do baniek mydlanych dla dzieci bez kleju, bez kosmetyków. Robimy bańki mydlane bez gliceryny z płynu do mycia naczyń i cukru; bańki mydlane z płynu do mycia naczyń i gliceryny; bańki mydlane z szamponu dla dzieci; bańki mydlane bez gliceryny z płynu do kąpieli; bańki mydlane z płatków mydlanych do prania; bańki mydlane z szarego mydła w płynie; gigantyczne bańki mydlane…

Jak przygotować w domu płyn do baniek mydlanych dla dzieci?
1. Do przygotowania baniek mydlanych potrzebna jest woda destylowana, może być także przegotowana i mocno oziębiona woda.
2. Im mniej dodatkowych substancji i zapachów będzie w mydle czy detergencie stosowanym do przygotowania płynu, tym lepszy będzie efekt końcowy. Dlatego najlepsze jest szare mydło do prania czy przezroczysty szampon dla małych dzieci albo gęsty płyn do mycia naczyń (dobry jest też w koncentracie).
3. Płyn do baniek mydlanych będzie bardziej gęsty i jakość baniek lepsza kiedy doda się glicerynę (można ją kupić w aptece) lub rozpuści się w wodzie cukier. Glicerynę dodaje się dopiero po odstaniu płynu, kiedy piana całkowicie zniknie. Nie powinno się jednak przesadzać z dodawaniem gliceryny i cukru, w przeciwnym razie dzieciom trudno będzie wydmuchać bańki.
4. Aby uzyskać kolorowe bańki mydlane, dodaje się do mieszanki barwnik spożywczy (max. 2-3 łyżeczki na całą porcję płynu).

Dlaczego bańki mydlane nie udają się?
1. Bańki nie będą powstawały ze świeżo przygotowanego płynu. Przygotowany w domu płyn do baniek mydlanych trzeba odstawić na 12 – 24 godziny przed użyciem, najlepiej schłodzić go w lodówce.
2. Spieniony płyn nie nadaje się do robienia baniek. Bezpośrednio przed użyciem mieszankę trzeba delikatnie zamieszać. Płyn powinien mieć gładką powierzchnię, a jeśli pojawią się pęcherzyki piany na jego powierzchni, trzeba je usunąć.
3. Bańki mydlane nie udają się jeśli wieje silny wiatr lub w powietrzu unosi się kurz. Najłatwiej utworzą sie w wilgotnym powietrzu (np. po deszczu), w pochmurny dzień.
4. Podczas gorącego i suchego dnia bańki szybko wysychają i pękają.
Dobra rada: trzeba uzbroić się w cierpliwość podczas ustalania najlepszych proporcji.

Proste przepisy na płyn do baniek mydlanych dla małych dzieci

Płyn do baniek mydlanych bez gliceryny z płynem do mycia naczyń i z cukrem
Składniki:
120 ml płynu do mycia naczyń
0,5 l destylowanej wody
łyżeczka cukru pudru
Dokładnie wymieszać wszystkie składniki. Płyn odstawić w zimnym miejscu do następnego dnia.

Płyn do baniek mydlanych z płynem do mycia naczyń i z gliceryną
Składniki:
170 ml płynu do mycia naczyń
litr wody destylowanej
30-45 ml gliceryny (2-3 łyżki)
Dokładnie wymieszać wodę i płyn, starając się nie tworzyć piany. Po 2 godzinach dodać glicerynę, delikatnie wymieszać. Płyn do robienia baniek mydlanych odstawić w chłodnym miejscu na dobę.

Płyn do gigantycznych baniek mydlanych na imprezę dla dzieci
Składniki:
4 łyżeczki cukru pudru
600 ml wody destylowanej
200 ml płynu do mycia naczyń
100 ml gliceryny

W wodzie trzeba rozpuścić cukier, dodać płyn do mycia naczyń i lekko wymieszać. Powstałą pianę zdjąć. Po 2 godzinach wlać glicerynę, delikatnie wymieszać i odstawić. Płyn do gigantycznych baniek mydlanych wlewa się do dużej miski lub basenika dla dzieci. Moczy się w nim gładkie koło do ćwiczeń hula hoop lub przygotowaną ramę czy obręcz skręconą z elastycznego materiału (np. z drutu) i obracając nimi wyciąga się olbrzymią bańkę z basenu.

Płyn do baniek mydlanych z szamponu dla dzieci
Składniki:
200 ml szamponu dla dzieci
400 ml destylowanej wody
45 ml gliceryny lub 3 łyżeczki cukru pudru
Po wymieszaniu wody i szamponu płyn odstawić na dobę, a następnie dodać glicerynę lub cukier. Jeśli płyn do robienia baniek spienił się podczas mieszania, trzeba zebrać pianę i płyn wstawić do lodówki.

Płyn do baniek mydlanych bez gliceryny z płynu do kąpieli
Składniki:
300 ml płynu do robienia piany w kąpieli
100 ml wody destylowanej
Składniki delikatnie wymieszać, zdjąć pianę z powierzchni. Płyn odstawić w chłodne miejsce. Trwałe są małe bańki z płynu do kąpieli bez dodatku gliceryny.

Płyn do baniek mydlanych z płatków mydlanych do prania
Składniki:
10 szklanek wody
szklanka płatków mydlanych
ew. 2 łyżeczki gliceryny
Zagotować wodę, zdjąć z gazu. Płatki mydlane lub starte szare mydło wsypać do gorącej wody, mieszać aż do całkowitego rozpuszczenia mydła. Jeśli mydło nie rozpuściło się całkowicie, można lekko ogrzać mieszankę, stale mieszając. Nie doprowadzić do wrzenia! Mydlany płyn odstawić do całkowitego ostudzenia. Dodać glicerynę. Jeśli mydło jest dobrej jakości, gliceryna nie jest potrzebna.

Płyn do baniek mydlanych z szarego mydła w płynie
Składniki:
100 ml szarego mydła w płynie
20 ml wody destylowanej
10 kropli gliceryny
Mydło i wodę delikatnie wymieszać, odstawić do lodówki. Po osadzeniu się piany dodać glicerynę i mieszankę odstawić na 2 godziny w zimnym miejscu. Przed użyciem delikatnie zamieszać. Z tego płynu uzyska sie nieduże ale mocne bańki.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *