Dlaczego równowaga kwasowo-zasadowa jest tak ważna dla naszego zdrowia?


Równowaga kwasowo-zasadowa organizmu jest niezbędnym warunkiem zachowania zdrowia

 

Gospodarka kwasowo-zasadowa organizmu regulując przemianę materii utrzymuje odczyn pH krwi na zdrowym, lekko zasadowym poziomie 7,36-7,44 po to, aby reakcje enzymatyczne w organizmie mogły przebiegać prawidłowo. Wspierają ją w tym praca płuc i nerek oraz właściwości krwi i tkanek. Organizm toleruje tylko niewielkie zmiany w pH. Spadek pH krwi może świadczyć o kwasicy, wzrost o zasadowicy. Niebezpieczny dla zdrowia jest nadmiar zarówno zasad (zasadowica) jak i kwasów we krwi (kwasica lub zakwaszenie organizmu) – przy pH poniżej 6,9, jak i powyżej 7,8 następuje śmierć.

Na zachwiania równowagi kwasowo-zasadowej organizmu mają wpływ m.in. zatrucia, długotrwałe wymioty i biegunki, zaburzenia hormonalne, duża ilość leków, środków do pielęgnacji ciała i kosmetyków, brak aktywności fizycznej, nałogi, szybkie tempo życia, nieodpowiednia dieta.

Niewielkie zachwianie jej prowadzi do zmian w organizmie, który próbuje wydalić zbędne produkty przemiany materii, a tym samym do dolegliwości i kryzysów jak np. przewlekłe zmęczenie, brak koncentracji, zaburzenia snu, napięcia nerwowe, depresja, częste infekcje, zaparcia, drżenie lub bóle mięśni, opuchlizny, nadwaga, problemy z cerą, zakażenia grzybicze, wypadanie włosów.

Dolegliwości po jakimś czasie przechodzą w przewlekłe schorzenia i poważne choroby, m.in. takie jak schorzenia układu trawiennego, zmiany zwyrodnieniowe stawów, reumatyzm, cukrzyca, osteoporoza, próchnica i paradontoza, choroby naczyń krwionośnych (nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, niedokrwienie kończyn, zaburzenia pracy serca, zawał serca), zaburzenia utlenienia mózgu, a nawet zmiany nowotworowe.

Zła, wyniszczająca organizm i długotrwała dieta rujnuje delikatną równowagę kwasowo-zasadową w organizmie.

Zakwaszenie organizmu objawia się stałym zmęczeniem mimo odpoczynku, bólami głowy, pogorszeniem się cery oraz apatią, przyspieszonym i pogłębionym oddechem. Taki stan występuje podczas stosowania diet wysokobiałkowych oraz niskowęglowodanowych. Podwyższony poziom zasad we krwi występuje o wiele rzadziej, niż zakwaszenie organizmu. Często objawia się osłabieniem i bolesnymi skurczami mięśni. Jej powodem może być stosowanie diet wegańskich i drastycznych diet odchudzających składających się wyłącznie z kilku rodzajów owoców i warzyw.

Powiązane artykuły:
Jak dochodzi do zakwaszenia organizmu?
Żywność powodująca silne zakwaszenie organizmu
Żywność powodująca powstanie zdrowych kwasów w organizmie
Lista zasadotwórczych produktów spożywczych 
Jak zmniejszyć zakwaszenie organizmu? Dieta
Zmiana nawyków, alkalizujące kąpiele i okłady

Dodaj do zakładek Link.

Jedna odpowiedź na „Dlaczego równowaga kwasowo-zasadowa jest tak ważna dla naszego zdrowia?

  1. Klaudia mówi:

    Jeśli chodzi o kosmetyki to coraz częściej producenci skupiają się na odpowiednio „zdrowym” składzie i produkują kosmetyki z odpowiednim PH. Odkwaszanie organizmu zaś każdy powinien robić raz na kiedy bo nawet przy zdrowej diecie czy rzadkich chorobach zdarza się jego zakwaszenie lub pojawienie się toksyn. Szczególnie dobra jest na zakwaszenie spirulina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *