Pielęgnacja ciała. Zioła zmniejszą pocenie się pod pachami


Jak stosować zioła do mycia pocącego się ciała?

Zawsze należy zaparzać suszone zioła, gdyż świeże mocno brudzą skórę.

Przepisy na domowe leczenie nadmiernej potliwości 

Czarna herbata

Zaparzyć wrząca wodą sypaną czarną herbatę. Sypanej herbaty nie zastąpi  aromatyzowana herbata w saszetkach. W ochłodzonej herbacie zanurzyć ręcznik i dokładnie wetrzeć ją w skórę pod pachami. Napar ma lekkie działanie i można go stosować w upalne dni.

Kora dębu
Jedną z metod leczenia nadpotliwości jest systematyczne wcieranie w skórę pod pachami naparu z kory dębu. Zawarte w korze dębu ekstrakty przyczyniają się normalizacji pracy gruczołów potowych.
Łyżkę zmielonej kory dębu zalać szklanką wrzącej wody. Zaparzać pod przykryciem przez 15 minut. Przecedzić, czasem można dodać sok z połowy cytryny.

Orzech, tymianek i kora dębu
3 dag suszonych liści orzecha włoskiego, 2 dag ziela tymianku, 4 dag kory dębu zalać litrem wrzącej wody. Gotować przez 10 minut.
Po przecedzeniu i ostudzeniu wywarem codziennie przemywać pocącą się skórę pod pachami.

Skrzyp i liście dębu
Wymieszać suszone liście dębu i skrzypu w stosunku 1:1. Garść mieszanki zalać litrem wody, doprowadzić do wrzenia. Zaparzać pod przykryciem przez 10 minut, przecedzić i ostudzić.
Płynem przecierać skórę pod pachami.

Rumianek
3 łyżki ziela i rozgniecionych w dłoni kwiatów rumianku zalać litrem wody w temperaturze pokojowej, przykryć i odstawić na godzinę. Przecedzić. 
Przecierać kilka razy dziennie skórę pod pachami płynem naniesionym na tamponie. Pozostały płyn można przechować przez noc w lodówce, jednak skuteczniejszy jest świeży. Przy wzmożonej potliwości napar z rumianku można połączyć z wywarem z kory dębu lub dodać do niego łyżeczkę sody oczyszczonej.

Nadpotliwość (nadmierna potliwość) najczęściej występuje wtedy, gdy gruczoły łojowe nadmiernie reagują na emocjonalne bodźce lub na wysoką temperaturę ciała. Czasem jest symptomem chorób takich jak cukrzyca, schorzenia nerek lub tarczycy, rak.

Artykuły powiązane:
Ziołowe napoje zredukują nadmierne pocenie się.
Ziołowe nalewki przeciw poceniu się.
Zioła zmniejszą pocenie się pod pachami.
Jak zmniejszyć pocenie się ciała? Przepisy na domowe sposoby.
Ziołowe kąpiele przeciw poceniu się stóp.
Gimnastyka poprawia krążenie i zmniejsza pocenie się stóp.
Pielęgnacja pocących się stóp.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *