Piegi i plamy starcze

Przepisy na domowe maseczki na piegi i na plamy starcze 

Natka_pietruszkiRady jak wybielić piegi i plamy starcze na skórze za pomocą ogórków, pietruszki, owoców, kiszonej kapusty, produktów mlecznych…
Pod wpływem promieni słonecznych tworzą się często niechciane przebarwienia na skórze – piegi i plamy.
Wiele zdrowych i skutecznych preparatów rozjaśniających skórę można przygotować w domu. Trzeba je stosować systematycznie i na efekt ich działania trzeba trochę poczekać.
Domowe sposoby wybielania piegów i plam starczych
W celu wybielenia skóry przecierać skórę jogurtem, maślanką, sokiem z jabłek, cytryny, kiwi lub z kiszonej kapusty. Prawie wszystkie kwaśne soki i produkty mają właściwości wybielające, lecz drażnią delikatną i suchą skórę, nadają się raczej dla tłustej skóry. Dla suchej skóry sok trzeba wymieszać z wodą lub z kwaśną śmietaną czy białym serem, po zabiegu natrzeć ją tłustym kremem.
Mleczne produkty można stosować tylko na zdrową cerę bez pęknięć, ranek, inaczej mogą rozwinąć się zakażenia bakteryjne.

Sok z cytryny daje silny efekt wybielający, jednak ma drażniące działanie i przy częstym stosowaniu niekorzystnie zmienia pH skóry. Dlatego sok z cytryny można wcierać w skórę z umiarem i zawsze po rozcieńczeniu go.

Przepisy na domowe maseczki na piegi i na plamy starcze, maseczki wybielające skórę

Wybielająca maseczka na piegi i na plamy na skórze ze świeżych owoców jagodowych, dla tłustej cery

Świeże owoce jagodowe (jagody, truskawki, porzeczki, agrest lub żurawiny) zawierają dużo kwasów organicznych, które rozjaśniają piegi i plamy starcze na skórze oraz witaminę C, która skórę wzmacnia. Trzeba je wypłukać, zmiażdżyć lub zmielić. Miazgę położyć na czystą skórę twarzy na 10-15 minut, następnie spłukać chłodną wodą. Maseczkę nakładać nie częściej niż 1-2 razy w tygodniu. Aby zagęścić domową maseczkę z soczystych owoców wystarczy dodać trochę mąki ziemniaczanej, miodu lub twarogu.

Napar z natki pietruszki na piegi i na plamy na skórze, dla każdego rodzaju skóry

Czystą posiekaną natkę pietruszki zalać szklanką wrzącej wody, przykryć i pozostawić na 2 godziny. Naparem przecierać twarz kilka razy dziennie. Jest delikatny i skutecznie wybiela piegi i plamy starcze na skórze.

Wywar z korzenia pietruszki na piegi i na plamy na skórze z sokiem z cytryny, dla każdego rodzaju skóry

4 łyżki startego korzenia pietruszki zalać szklanką wrzącej wody, gotować pod przykryciem przez 15 minut.  Zostawić na 15 minut. Po ostudzeniu dodać sok z cytryny w stosunku 10: 1. Wywar używać do smarowania skóry rano i wieczorem. Skutecznie rozjaśnia piegi i plamy starcze.

Płyn ze świeżej natki pietruszki i świeżego koperku wybielający piegi i plamy na skórze, dla każdego rodzaju cery

W słoiczku wymieszać łyżkę siekanej natki pietruszki i łyżkę siekanego zielonego koperku, zalać szklanką wrzącej wody. Słoik zamknąć, po 2 godzinach mieszankę przecedzić przez czystą gazę lub płótno. Płynem smarować wymytą skórę twarzy z piegami i plamami starczymi.

Balsam z soku ze świeżych ogórków wybielający piegi i plamy starcze, dla każdego typu skóry

Ogórek zetrzeć na tarce o małych oczkach. Masę wycisnąć przez gazę, sok przelać do słoika. Przechowywać w lodówce do 3 dni. Przecierać nim umytą skórę twarzy rano i wieczorem. Sok nawilża, napina i koi skórę, słabo rozjaśnia piegi na skórze.

Sok ze świeżych ogórków można także utrwalić alkoholem, wtedy dłużej postoi. Dla skóry tłustej przygotować 3 części soku i 1 część wódki. Zmieszać w słoiku, postawić w szafce. Przecedzić po 10 dniach. Przecierać plamy starcze na skórze rano i wieczorem.

Balsam z soku ze świeżych ogórków na piegi i plamy starcze

Dla cery normalnej zmieszać 5 części soku i 1 część wody kolońskiej. Alkohol wysusza skórę, dlatego nieprzetłuszczającą się skórę po zabiegu trzeba koniecznie posmarować tłustym kremem. Balsam z soku ogórków utrwalony alkoholem jest dedykowany dla normalnej cery.

Kwaśna maseczka na piegi i plamy starcze

Połączyć równe części miodu, soku z cytryny, kwaśnej śmietany i kosmetycznej glinki. Otrzymaną masę delikatne wetrzeć w wymytą skórę z piegami i plamami starczymi, pozostawić na 20 minut. Dokładnie zmyć chłodną wodą, wetrzeć tłusty krem. Maseczka wybiela skore i dostarcza witaminę C.

Maseczka z twarogiem na piegi 

Wymieszać 2 łyżki twarogu, łyżeczkę soku z cytryny, łyżkę drobno posiekanej natki pietruszki. Maseczkę nałożyć na 20 minut na wymytą i zdrową skórę. Spłukać letnią wodą. Maseczkę stosować 2 razy w tygodniu aby lekko rozjaśnić piegi.

Artykuły powiązane:
Piegi i plamy starcze. Zapobieganie powstawaniu przebarwień na skórze.
Zdrowe opalanie się cz.1.
Zdrowe opalanie się cz.2.

W kategorii URODA (klik!) znajdują się artykuły dotyczące pielęgnacji ciała i urody oraz przepisy na łatwe domowe maseczki dla różnych rodzajów skóry i włosów.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *