Piegi i plamy starcze

 

Przepisy na domowe maseczki na piegi i na plamy starcze 

Natka_pietruszkiRady jak wybielić piegi i plamy starcze na skórze za pomocą ogórków, pietruszki, owoców, kiszonej kapusty, produktów mlecznych…
Pod wpływem promieni słonecznych tworzą się często niechciane przebarwienia na skórze – piegi i plamy.
Wiele zdrowych i skutecznych preparatów rozjaśniających skórę można przygotować w domu. Trzeba je stosować systematycznie i na efekt ich działania trzeba trochę poczekać.
Domowe sposoby wybielania piegów i plam starczych
W celu wybielenia skóry przecierać skórę jogurtem, maślanką, sokiem z jabłek, cytryny, kiwi lub z kiszonej kapusty. Prawie wszystkie kwaśne soki i produkty mają właściwości wybielające, lecz drażnią delikatną i suchą skórę, nadają się raczej dla tłustej skóry. Dla suchej skóry sok trzeba wymieszać z wodą lub z kwaśną śmietaną czy białym serem, po zabiegu natrzeć ją tłustym kremem.
Mleczne produkty można stosować tylko na zdrową cerę bez pęknięć, ranek, inaczej mogą rozwinąć się zakażenia bakteryjne.

Sok z cytryny daje silny efekt wybielający, jednak ma drażniące działanie i przy częstym stosowaniu niekorzystnie zmienia pH skóry. Dlatego sok z cytryny można wcierać w skórę z umiarem i zawsze po rozcieńczeniu go.

 

Przepisy na domowe maseczki na piegi i na plamy starcze, maseczki wybielające skórę

Wybielająca maseczka na piegi i na plamy na skórze ze świeżych owoców jagodowych, dla tłustej cery

Świeże owoce jagodowe (jagody, truskawki, porzeczki, agrest lub żurawiny) zawierają dużo kwasów organicznych, które rozjaśniają piegi i plamy starcze na skórze oraz witaminę C, która skórę wzmacnia. Trzeba je wypłukać, zmiażdżyć lub zmielić. Miazgę położyć na czystą skórę twarzy na 10-15 minut, następnie spłukać chłodną wodą. Maseczkę nakładać nie częściej niż 1-2 razy w tygodniu. Aby zagęścić domową maseczkę z soczystych owoców wystarczy dodać trochę mąki ziemniaczanej, miodu lub twarogu.

Napar z natki pietruszki na piegi i na plamy na skórze, dla każdego rodzaju skóry

Czystą posiekaną natkę pietruszki zalać szklanką wrzącej wody, przykryć i pozostawić na 2 godziny. Naparem przecierać twarz kilka razy dziennie. Jest delikatny i skutecznie wybiela piegi i plamy starcze na skórze.

Wywar z korzenia pietruszki na piegi i na plamy na skórze z sokiem z cytryny, dla każdego rodzaju skóry

4 łyżki startego korzenia pietruszki zalać szklanką wrzącej wody, gotować pod przykryciem przez 15 minut.  Zostawić na 15 minut. Po ostudzeniu dodać sok z cytryny w stosunku 10: 1. Wywar używać do smarowania skóry rano i wieczorem. Skutecznie rozjaśnia piegi i plamy starcze.

Płyn ze świeżej natki pietruszki i świeżego koperku wybielający piegi i plamy na skórze, dla każdego rodzaju cery

W słoiczku wymieszać łyżkę siekanej natki pietruszki i łyżkę siekanego zielonego koperku, zalać szklanką wrzącej wody. Słoik zamknąć, po 2 godzinach mieszankę przecedzić przez czystą gazę lub płótno. Płynem smarować wymytą skórę twarzy z piegami i plamami starczymi.

Balsam z soku ze świeżych ogórków wybielający piegi i plamy starcze, dla każdego typu skóry

Ogórek zetrzeć na tarce o małych oczkach. Masę wycisnąć przez gazę, sok przelać do słoika. Przechowywać w lodówce do 3 dni. Przecierać nim umytą skórę twarzy rano i wieczorem. Sok nawilża, napina i koi skórę, słabo rozjaśnia piegi na skórze.

Sok ze świeżych ogórków można także utrwalić alkoholem, wtedy dłużej postoi. Dla skóry tłustej przygotować 3 części soku i 1 część wódki. Zmieszać w słoiku, postawić w szafce. Przecedzić po 10 dniach. Przecierać plamy starcze na skórze rano i wieczorem.

Balsam z soku ze świeżych ogórków na piegi i plamy starcze

Dla cery normalnej zmieszać 5 części soku i 1 część wody kolońskiej. Alkohol wysusza skórę, dlatego nieprzetłuszczającą się skórę po zabiegu trzeba koniecznie posmarować tłustym kremem. Balsam z soku ogórków utrwalony alkoholem jest dedykowany dla normalnej cery.

Kwaśna maseczka na piegi i plamy starcze

Połączyć równe części miodu, soku z cytryny, kwaśnej śmietany i kosmetycznej glinki. Otrzymaną masę delikatne wetrzeć w wymytą skórę z piegami i plamami starczymi, pozostawić na 20 minut. Dokładnie zmyć chłodną wodą, wetrzeć tłusty krem. Maseczka wybiela skore i dostarcza witaminę C.

Maseczka z twarogiem na piegi 

Wymieszać 2 łyżki twarogu, łyżeczkę soku z cytryny, łyżkę drobno posiekanej natki pietruszki. Maseczkę nałożyć na 20 minut na wymytą i zdrową skórę. Spłukać letnią wodą. Maseczkę stosować 2 razy w tygodniu aby lekko rozjaśnić piegi.

Artykuły powiązane:
Piegi i plamy starcze. Zapobieganie powstawaniu przebarwień na skórze.
Zdrowe opalanie się cz.1.
Zdrowe opalanie się cz.2.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *