Pielęgnacja skóry twarzy. Dieta i domowe zabiegi dla każdego typu skóry

Rady jak nakładać domową maseczkę na twarz. Przepisy na domowe maseczki na twarz: nawilżająca domowa maseczka z surowych lub gotowanych ziemniaków, nawilżająca i oczyszczająca domowa maseczka na twarz z pieczywa i mleka, domowe oczyszczanie skóry twarzy – maseczka na twarz z płatków owsianych. Przepisy na sałatkę z płatków jęczmiennych dla urody i surówkę przeciw zmęczeniu wiosną

Aby utrzymać piękną skórę, najlepiej jest stosować odżywczo-nawilżające maski na twarz, szyję i dekolt. Systematyczne stosowane maseczki poprawiają krążenie, przywracają elastyczność skóry, oczyszczają i zmniejszają pory, poprawiają cerę.
Głównymi wrogami skóry, od których nie ma ucieczki są grzejniki i klimatyzacja. Ze względu na suche i gorące powietrze, odwodniona skóra twarzy staje się pomarszczona, ma ziemisty odcień, staje się szorstka w dotyku. Regularne nawilżanie skóry twarzy wygładza drobne zmarszczki i sprawia, że staje się elastyczna i napięta.

Jak nakładać domową maseczkę na twarz?
Zabiegi kosmetyczne najlepiej jest przeprowadzać wieczorem, przed snem. Do przygotowania domowych maseczek na twarz i szyję wykorzystuje się tanie produkty, które wykorzystujemy na co dzień w kuchni:  ziemniaki, biały chleb, płatki owsiane, mleko, twaróg… Skóra twarzy przed nałożeniem maseczki powinna być dokładnie oczyszczona z makijażu, kurzu i tłuszczu. Przygotowaną według przepisu papkę nakładać na skórę cienką warstwą omijając okolice oczu, otworów nosa i ust. Maseczkę na twarzy dobrze jest przykryć lekko podgrzanym ręcznikiem, aby zwiększyć jej działanie. Domowe maseczki na twarz mogą być nakładane na skórę szyi i dekoltu. Po określonym czasie maseczkę delikatnie zetrzeć, skórę wymyć przegotowaną wodą lub lekką ziołową herbatką.

Przepisy na domowe maseczki na twarz dla każdego typu skóry

Nawilżająca domowa maseczka na twarz z surowych ziemniaków
2-3 średnie surowe ziemniaki zetrzeć drobno na tarce (wycisnąć trochę soku, żeby nie spływał) nałożyć na wymytą twarz, przykryć ręcznikiem. Na początku może pojawić się lekkie pieczenie, ale to szybko mija. Po 20-25 minutach papkę zdjąć a twarz przemyć przegotowaną wodą.
Po zastosowaniu tej prostej domowej maseczki skóra twarzy jest świeża, o zdrowym kolorze.

Nawilżająca domowa maseczka na twarz z gotowanych ziemniaków

Ugotować kilka ziemniaków w skórce, obrać i zmielić. Dodać łyżkę skrobi ziemniaczanej, 2 łyżki mleka i dokładnie wymieszać. Nałożyć na czystą twarz na 15-20 minut.

Domowa maseczka z pszennego pieczywa, nawilżająca i oczyszczająca skórę twarzy

Miękisz białego chleba zalać niedużą ilością mleka. Kiedy nasiąknie mlekiem ugnieść, aby powstała gęsta masa. Nałożyć na oczyszczoną skórę twarzy i po 15 minutach spłukać ciepłą wodą.

Zabieg oczyszczający skórę twarzy –  masaż płatkami owsianymi z mlekiem
Płatki owsiane zalać ciepłą (nie gorącą, ponieważ nie powinny się kleić) wodą. Kiedy trochę napęcznieją wykorzystać do delikatnego masowania skóry twarzy.
Płatki owsiane można też zostawić 5-10 minut na skórze jak maseczkę.

Aby uzyskać pożądany efekt, domowe maseczki na twarz powinno się nałożyć 5-10 razy co 2-3 dni, później wystarczy nakładać je 1-3 razy w tygodniu. Kupując gotowe maseczki i kremy nawilżające warto wybrać te, które mają w swoim składzie aloes, ogórek, mocznik, inne kwasy owocowe, kwas migdałowy, kwas mlekowy, kwas hialuronowy (hialurunat sodu), NMF (naturalny czynnik nawilżający). Składniki wymienione przez producenta na początku listy występują w maseczce w wyższym stężeniu.

Również skóra rąk i szyi wymaga stałej opieki. Kremy, które są stosowane na twarz, mogą być stosowane na skórę szyi i rąk. Krem trzeba pozostawić na nie mniej niż 30 minut, delikatnie usunąć resztki wilgotnym bawełnianym ręcznikiem. Nie powinno się pozostawiać kremu na noc, gdyż nie przynosi to skórze korzyści.

Sałatka z płatków jęczmiennych, dla urody
Surowka_dla-Urody-(2)
2 łyżki płatków jęczmiennych zalać 5 łyżkami zimnej przegotowanej wody. Odstawić na kilka godzin. Dodać 2 łyżeczki mleka, łyżeczkę miodu, 4-5 orzechów włoskich lub laskowych, grubo starte jabłko, cząstki pomarańczy lub grejpfruta, sok z cytryny do smaku.
Sałatkę najlepiej jeść regularnie przed południem, a stan skóry i włosów znacznie się poprawi. Płatki jęczmienne można zalać już wieczorem, a rano uzupełnić przygotowane składniki. Idealna sałatka do pracy i na uczelnię.


Przepis na sałatkę przeciw zmęczeniu, sałatka witaminizująca
Miąższ cytryny, orzechy włoskie, rodzynki i morele (najlepiej suszone w słońcu) pokroić lub zmielić, wymieszać z miodem. Wszystkie składniki użyć w stosunku 1:1. Ta sałatka dodaje energii, łagodzi zmęczenie, a także poprawia stan skóry i nie przyczynia się do przybierania na wadze.

Porady dotyczące dbania o ciało i urodę domowymi sposobami znajdują się na stronie Uroda (klik!).

Dodaj do zakładek Link.

Jedna odpowiedź na „Pielęgnacja skóry twarzy. Dieta i domowe zabiegi dla każdego typu skóry

  1. Wanda mówi:

    Wspaniałe naturalne i delikatne metody dbania o skórę i urodę. Szkoda, że przechodzą w niepamięć. Zastanawiam się, czy przyczyną jest ten pośpiech w naszym życiu, stały brak czasu i cierpliwości czy niechęć do „prymitywnych” bo tanich sposobów naszych babć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *