Domowa maseczka z miodem dla starzejącej się i suchej skóry twarzy i szyi

Sucha skóra – przepisy na domowe maseczki na twarz i na szyję

Miód – w formie maseczek, peelingów czy okładów – stosowany był od tysiącleci ze względu na swoje właściwości antyseptyczne, tonizujące i lecznicze dla poprawy wyglądu zwiotczałej i suchej skóry, kruchych paznokci i słabych włosów. Skórze twarzy, szyi i dekoltu przywraca świeżość i elastyczność, poprawia jej koloryt.
Maseczki z miodem oczyszczają skórę mieszaną i zanieczyszczoną
Miód, uznany środek antyseptyczny, pomaga skutecznie walczyć z niedoskonałościami dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym. Włączany do oczyszczających zabiegów kosmetycznych, ma podwójne działanie: oczyszczające, ale także nawilżające, idealne do pielęgnacji skóry mieszanej i tłustej oraz pomagające zamaskować niedoskonałości.
Miodowa maseczka delikatnie usuwa martwe komórki i przywraca blask
Skrystalizowany miód działa jak delikatny środek złuszczający. Nałożony na skórę podczas delikatnego masażu ściera martwe komórki a skóra staje się gładsza i bardziej promienna.
Maseczki z miodem pomagają zachować wilgoć skóry
Bogaty w cukry i witaminę B miód nawilża zewnętrzne warstwy naskórka, ma zdolność zatrzymywania w nim cząsteczek wody, działa nawilżająco, kojąco i regenerująco.

Miodowa maseczka do twarzy regeneruje suchą skórę i wspomaga gojenie
Miód w połączeniu z innymi składnikami pomoże ukoić skórę w przypadku swędzenia, dyskomfortu lub problemów skórnych, takich jak egzema lub łuszczyca. Wspomaga także gojenie plam trądzikowych.
Maseczki z miodem spowalniają pojawianie się oznak starzenia się skóry
Miód zawiera probiotyki, przeciwutleniacze, składniki odżywcze i enzymy odżywiające i ujędrniające dojrzałą skórę.
Miód łączy się z ziołami, sokiem owocowy, cynamonem albo kurkumą. Szczególnie korzystna dla dojrzałej cery jest maseczka z jajkiem i miodem.
Maseczki nakłada się wyłącznie na czystą skórę, najlepiej wieczorem, kiedy nie planujemy już wyjścia z domu. Maseczki z miodem trzeba spłukać nie później niż po 20 minutach, ponieważ mogą wywołać lekkie podrażnienie skóry. Do spłukania warto użyć letniego naparu z zielonej herbaty, następnie skórę trzeba wysuszyć przez oklepywanie miękkim czystym i suchym ręcznikiem.

Przepisy na domowe maseczki na twarz dla suchej skóry, zwiotczałej, pomarszczonej, starzejącej się  

Szczególnie miód akacjowy ma kojące, antybakteryjne i wzmacniające działanie, zawiera dużo karotenu. Domowe maseczki kosmetyczne z miodem akacjowym mają właściwości antyseptyczne i odżywcze, poprawiają mikrokrążenie w skórze, przedłużają jej młodość, pomagają pozbyć się drobnych problemów skórnych, takich jak pryszcze, łagodzą stany zapalne skóry.

Miód akacjowy na zmarszczki
Na świeżo wymytą i suchą skórę można nałożyć na 20 minut sam płynny miód, aby poprawić krążenie, przedłużyć młodość skóry i pozbyć się drobnych problemów skórnych, takich jak pryszcze. Po tym czasie skórę trzeba dokładnie wymyć letnią wodą i wysuszyć.

Domowa maseczka z miodem na twarz i szyję, dla starzejącej się i suchej skóry
Przeciw starzeniu się suchej skóry nakłada się i delikatnie wklepuje maseczkę z miodu akacjowego z miąższem brzoskwini lub tłustą śmietaną czy oliwą zmieszanych w stosunku 1:1.

Domowa maseczka z miodem i ziołami na zmarszczki, dla starzejącej się skóry twarzy, wysuszonej i zniszczonej kosmetykami
Przygotować łyżkę siekanego świeżego zioła rumianku, mniszka lekarskiego, mięty, babki lub pokrzywy. Dowolne zioło dobrze rozetrzeć w moździerzu, zalać kilkoma łyżkami wrzącej wody. Łyżkę naparu ziołowego zmieszać z łyżką miodu akacjowego, a następnie wklepać maseczkę w czystą skórę twarzy. Po 20 minutach spłukać ją ciepłą wodą.

Domowa maseczka na twarz i szyję, dla starzejącej się i pomarszczonej skóry
2 pełne łyżki zgniecionych płatków owsianych lub maki owsianej zalać jedną łyżką ciepłego mocnego naparu czarnej herbaty. Jeśli trzeba, można dodać odrobinę wody. Wmieszać 4 łyżki płynnego miodu akacjowego. Kiedy płatki namiękną, maseczkę nałożyć na czystą skórę twarzy, szyi, dekoltu. Po 20 minutach spłukać letnią wodą.

Domowa maseczka na twarz, dla tłustej cery, na zmarszczki
Delikatnie wymieszać miód akacjowy z ubitym białkiem jaja, nałożyć na czystą i suchą skórę twarzy. Spłukać po 20 minutach letnią wodą.

Domowa maseczka na twarz, dla tłustej cery, pomarszczonej i zwiotczałej skóry
Łyżkę płynnego miodu zmieszać z łyżką płatków owsianych lub łyżką mąki owsianej. Dodać do mieszanki ubite białko jaja, delikatnie wymieszać. Maseczkę nałożyć na czystą skórę, przymocować za pomocą gazy lub bandaża. Spłukać po około 20 minutach.

Domowa maseczka z miodem i cytryną dla skóry dojrzałej
Wycisnąć sok z połowy cytryny, przecedzić przez sitko. W soku rozpuścić łyżeczkę cukru, dodać łyżkę płynnego miodu, wymieszać. Maseczka ujędrnia skórę.

Domowa maseczka z miodem na skórę wrażliwą 
Połączyć składniki maseczki: 2 łyżeczki miodu, łyżeczkę aloesu, szczyptę kurkumy. Nałożyć na oczyszczoną skórę twarzy na 20 minut.

Domowa maseczka z miodem i glinką dla oczyszczenia tłustej cery
Wymieszać dokładnie 3 łyżeczki miodu z łyżeczką zielonej glinki. Maseczkę nałożyć na twarz, wykonywać delikatny masaż. Po 15-20 minutach skórę opłukać letnią wodą.

Domowa maseczka z miodem na skórę skłonną do wyprysków
Do 4 łyżeczek miodu dodać łyżeczkę cynamonu w proszku, wymieszać, nałożyć na twarz.

Jajo kurze jest bogate w białka, witaminy, kwasy tłuszczowe Omega-3, selen, biotynę i cynk, które pomagają w produkcji tłuszczu komórkowego, wspomagają procesy naprawcze uszkodzonej skóry. Lecytyna i luteina nawilżają skórę, zmniejszają stres oksydacyjny, pomagają skórze utrzymać wilgoć. Nawilżona skóra wygląda lepiej, linie mimiczne i zmarszczki są płytsze i mniej widoczne.

Maseczka z jajkiem i miodem na starzejącą się skórę  odżywcza
Składniki:
surowe żółtko
łyżeczka płynnego miodu
5 kropli soku z cytryny
Do miski wbić żółtko jaja, dodać miód i sok z cytryny, dobrze wymieszać. Maseczkę
nałożyć na czystą skórę, wklepać palcami. Pozostawić na 10-15 minut lub do wyschnięcia. Następnie umyć twarz czystą wodą i nałożyć krem ​​nawilżający. Odżywczą maseczkę z żółtkiem i miodem stosuje się raz w tygodniu. Działa odżywczo, przeciwstarzeniowo i ochronnie, wybiela plamy pigmentacyjne. 

Artykuły powiązane:
Pyłek pszczeli dla zdrowia i urody. Jak stosować pyłek pszczeli?

Przepisy na domowe maseczki dla skóry i włosów znajdują się na stronie Domowe maseczki w kategorii Uroda.

Podobne wpisy

2 komentarze

  1. Domowe sposoby, miód, śmietana są świetne, ale ważne żeby maseczki stosować regularnie. A czyszczenia skóry stosuję napar z płatków owsianych i otrębów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *