Domowe preparaty na podrażnienia skóry po ukłuciu przez komary


Niektóre domowe 
środki kojące pokłutą przez komary skórę można przygotować wcześniej, zwłaszcza kiedy często przebywamy wieczorem poza domem czy w ogrodzie
Wieczorem komary są szczególnie aktywne i boleśnie „kąsają” odsłonięte ciało. Nieleczone podrażnienia skóry po ukąszeniach komarów znikają najczęściej po kilku dniach, jednak u osób wrażliwych ślady po ukąszeniu komara pozostają na skórze czasem przez kilka tygodni.

Przepisy na domowe preparaty przeciwbólowe i przeciw podrażnieniom skóry po ukłuciu komara. Preparaty utrwalone octem lub alkoholem

Domowy preparat uśmierzający ból po ukąszeniu komara, przepis aptekarza 
Woda kolońska i naturalny olejek goździkowy zmieszane w stosunku 1:4. Preparat wcierać w podrażnioną skórę.

Domowy preparat z olejku na bazie octu jabłkowego
na uśmierzenie bólu i swędzenia po ukłuciu komara
Wymieszać pół filiżanki octu jabłkowego i 30-50 kropel naturalnego olejku zapachowego, przelać do buteleczki z atomizerem. Spryskiwać pokłutą przez komary skórę uważając na oczy i usta. Można wykorzystać olejek eukaliptusowy, goździkowy, rozmarynowy, lawendowy, miętowy, cytrynowy.

Domowy preparat z babki lancetowatej na spirytusie, koi ból i swędzenie, uczucie podrażnienia skóry po ukłuciu komara
Wiosną zebrać w suchy dzień liście babki lancetowatej (z dala od drogi, najlepiej na leśnej polanie, nieużywanej łące), włożyć do słoika i całkowicie zalać czystym spirytusem i zamknąć. Postawić przy oknie, co 2-3 dni mocno wstrząsnąć. Po 5-6 tyg przecedzić. Płyn nanosić na waciku na miejsce po ukąszeniu komara. Przechowywany w lodówce płyn zachowa swoje właściwości przez 2-3 lata.

Domowy preparat z rumianku na bazie alkoholu, na opuchliznę, podrażnienie skóry, swędzenie skóry po ukąszeniu komara 
Zaparzyć bardzo silną herbatę z rumianku, ostudzić, dodać czysty alkohol w stosunku 1:1. Przechowywać w lodówce. Nasączyć tampon, przykładać do podrażnionej skóry.

Artykuły powiązane:
Przepisy na domowe preparaty odstraszające komary. Zioła i olejki.
Domowe sposoby łagodzenia podrażnienia skóry po ukłuciu komara.
Jak chronić się przed komarami?

Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *