Przechowywanie żywności w domu. Owoce (J-M)

W jaki sposób wybierać świeże i zdrowe owoce?

Jak długo można przechowywać w domu owoce, aby pozostałe świeże i wartościowe?


Jak przechowywać jabłka?
Dojrzałe jabłko jest jędrne i aromatyczne, ma lśniącą i gładką skórkę. Owoce przechowywane w ciemnym pomieszczeniu, w chłodzie i wysokiej wilgotności, utrzymują świeżość przez wiele tygodni, jednak w temperaturze pokojowej poleżą tylko  7-10 dni. Jabłka powinny być myte dopiero przed spożyciem. Dojrzałe jabłka w towarzystwie warzyw i owoców wydzielających etylen szybko więdną. Ponieważ również emitują ten gaz, jabłka powinny leżeć z dala od owoców i warzyw psujących się pod wpływem etylenu, m.in. dojrzałych gruszek, brokułów, kalafiorów, ogórków i pomidorów.

Jak przechowywać kaki? (inne nazwy persymona, sharon, hurma)

KakiDojrzały owoc ma lekko twardy, galaretowaty i bardzo słodki miąższ. Kaki ma kolor żółty lub pomarańczowy, skórkę błyszczącą i gładką. W zależności od gatunku ma kształt kulisty, owalny lub lekko spłaszczony, a średnicę 2-10 cm. Można jeść go w całości. Niecałkowicie dojrzały owoc kaki ma cierpki smak, który traci po zamrożeniu lub ususzeniu. W temperaturze pokojowej kaki dojrzeje w ciągu 2-3 dni, szybciej dojrzewa w czystym, suchym pojemniku razem z owocami wydzielającymi etylen (jabłko, gruszka, banan). Dojrzewające kaki można przechować w lodówce nawet przez 2 tygodnie. Nie powinno się jeść niedojrzałych owoców kaki, gdyż mogą wywołać poważne dolegliwości układu trawiennego.

Jak przechowywać karambolę (oskomian)?
Dojrzały owoc karamboli jest chrupiący i soczysty, ma błyszczącą skórkę, przezroczysty miąższ o żółtawym odcieniu i lekko cierpkim smaku. Żółte odmiany są słodkie, a zielone kwaśne. Karambola dobrze przechowuje się w lodówce do 2 tygodni, dojrzewa w temperaturze pokojowej.

Jak przechowywać kiwano, ogórek afrykański?
Dojrzały owoc kiwano ma skórkę pomarańczową a miąższ zielono-żółty. Zapachem przypomina banana, a smakiem kiwi i melona. W stanie niedojrzałym (skórka jest wtedy zielona lub żółta kiwano poleży w suchym i chłodnym miejscu nawet przez kilka miesięcy. Owoc kiwano dojrzeje w temperaturze pokojowej, w lodówce szybko zmarznie i popsuje się.

Jak przechowywać kiwi?
Dojrzałe owoce kiwi są lekko miękkie i mają słodko-kwaśny smak. Aby nie przejrzały szybko, owoce kiwi muszą leżeć z dala od jabłek i bananów, najlepiej w lodówce (do 2 dni). Niedojrzałe kiwi można przechować w chłodzie do 4-6 tygodni.

Jak przechowywać klementynki?
Powinno się wybierać klementynki jednakowej pomarańczowej barwy, miękkie, o nie pomarszczonej skórce, bez plam.  Klementynki można przechować w temperaturze pokojowej przez 2-3 dni, w lodówce kilka dni dłużej.

Jak przechowywać kumkwat?
Dojrzałe owoce mają do 4 cm długości, są okrągłe lub owalne. Kumkwat ma sok i miąższ o cierpkim smaku – jest zarówno lekko kwaśny jak i lekko gorzki. Najlepiej wybierać twarde owoce, w temperaturze pokojowej kumkwat zachowa wszystkie walory przez kilka dni, w chłodzie przez 2 tygodni.

Jak przechowywać liczi?
Owoce_liczi
Ponieważ owoce liczi nie dojrzewają w czasie przechowywania, należy wybierać wyłącznie dojrzałe, mające ciemnoróżową i czerwoną skórkę. Brązowawe plamy na skórce liczi wskazują na ich wyjątkowo słodki smak. W chłodzie liczi poleży do 10 dni, choć świeże owoce są najsmaczniejsze i powinno się je spożyć jak najszybciej po zakupie. Nasiona liczi są niejadalne.

Jak przechowywać limonkę, limetkę?
Dojrzałe owoce limonki mają gładką żółtawo-zieloną i błyszczącą skórkę. Sok limonki jest kwaśny, lekko słony i bardziej aromatyczny niż sok cytryny. W chłodzie owoce zachowają świeżość do 2-3 tygodni, a w temperaturze pokojowej, z dala od światła słonecznego do 7 dni. W lodówce limonki psują się.

Jak przechowywać maliny?
MalinyMaliny nie dojrzewają po zbiorach, dlatego powinno się kupować tylko owoce w pełni dojrzałe. Delikatne maliny o aksamitnej skórce łatwo gniotą się podczas transportu i szybko psują. Bez szkody dla smaku, zapachu i kształtu owoce maliny poleżą w lodówce najwyżej 2 dni.  Nadmiar malin warto zamrozić w całości (muszą być suche, aby zachowały ładny kształt) lub w formie puree.

Jak przechowywać mandarynki?
Mandarynki_w_siatceSkórka dojrzałych mandarynek ma ciemnopomarańczowy kolor (czasem z zielonkawymi punktami), miąższ jest słodki, pachnący i bardzo soczysty. Istnieją odmiany z nasionami lub bez nasion. W chłodzie (lecz nie w lodówce) mandarynki zachowają świeżość i smak do 2 tygodni, w temperaturze pokojowej do 7 dni. Mandarynki nie powinny dotykać się, gdyż wtedy łatwo psują się. Owoce drzewek dziko rosnących mają nieprzyjemny zapach i bardzo dużo pestek.

Jak przechowywać mango?
Mango_owocDojrzałe owoce mango mają zielono-żółtą i czerwono-pomarańczową skórkę, miąższ jest miękki, słodko-kwaśny o zapachu żywicy.  Należy wybierać aromatyczne owoce, unikać pozlepianych sokiem. Owoce mango dojrzeją w temperaturze pokojowej owinięte papierem lub w towarzystwie jabłka. W pełni dojrzałe są bardzo nietrwałe – można je przechować ledwie kilka dni. Obrane i pokrojone mango trzeba przenieść do lodówki.

Jak przechowywać mangostan?
Dojrzałe owoce mangostanu są słodkie, jasno-fioletowe na zewnątrz, czerwone wewnątrz. Mają kremowo-biały miąższ. W lodówce mangostan zachowa świeżość tylko przez 1-2 dni.

Jak przechowywać marakuję, passiflorę?
Dojrzałe owoce marakui mają żółty lub fioletowy kolor, miąższ jest pomarańczowy z zielonkawym odcieniem, zawiera bardzo dużo pestek. Jej słodko-kwaśny smak przypomina mieszankę brzoskwini, maliny i truskawki. Marakuja (passiflora) nie dojrzewa po zbiorze, szybko wysycha. Marakuja zachowa swoje walory w temperaturze pokojowej przez  kilka dni, w chłodzie przez kilkanaście.

Jak przechowywać melon Galia?
Dojrzałość melona Galia można poznać po tym, że jest miękki przy ogonku. W chłodzie zachowuje długo świeżość. Melon Galia dojrzeje w temperaturze pokojowej. Po przekrojeniu i po owinięciu w folię melon można przechować w lodówce przez 1-2 dni.

Jak przechowywać melon kantalupę?
Dojrzały jest intensywnie pachnący, symetryczny (średnica 7-12 cm). Skórka, w zależności od odmiany, jest beżowa, pomarańczowa lub szaro-zielona z wzorkiem przypominającym siatkę. Dojrzała kantalupa ma miąższ o żółto-pomarańczowym kolorze i słodkawym smaku. Melon nie powinien być długo przechowywany. Cały poleży w temperaturze pokojowej do 7 dni, przecięty melon trzeba przechować w lodówce w szczelnym pojemniku lub owinięty w folię do 3 dni. Na powierzchni kantalupy mogą znajdować się groźne bakterie (w szczególności salmonella), dlatego melon powinno się wyszorować przed pokrojeniem i zjeść jak najszybciej.

Jak przechowywać melon miodowy (żółty)?
Melon_zolty_miodowyOwoc melona miodowego jest owalny lub eliptyczny, ma gładką skórkę  w kolorze żółtym lub pomarańczowo-żółtym. Miąższ melona jest zielonkawo-żółty, przy (niejadalnych) nasionach pomarańczowy, miękki i soczysty. W temperaturze pokojowej żółty melon zachowa świeżość do 3 dni, w chłodzie do 5 dni. Przekrojony melon miodowy należy przechowywać w zamkniętym pojemniku w lodówce nie dłużej niż kilka godzin, ponieważ traci smak i szybko psuje się. Melon dojrzewa w temperaturze pokojowej w przeciągu 1-5 dni, w lodówce wolniej.

Jak przechowywać melon zielony?
Zielony melon dojrzewając staje się żółtawo-pomarańczowy, linie na skórce zanikają. W całości zielony melon może być przechowywany  w temperaturze pokojowej do 2 tygodni.

Jak przechowywać miechunkę peruwiańską?
Dojrzałe owoce miechunki mają średnicę 2-3 cm, są żółto-pomarańczowe i otoczone suchą jasnobrązową torebką. Mają smak podobny do smaku agrestu i ananasa, są lekko cierpkie. Należy wybierać tylko dojrzałe owoce miechunki, gdyż nie dojrzewają po zbiorze. W chłodnym i suchym miejscu (nie w lodówce) miechunka zachowa świeżość przez 5-7 dni. Owoce miechunki  są delikatne i powinno się je opłukać dopiero przed spożyciem.

Jak przechowywać morele?
MoreleDojrzałe owoce moreli są jędrne, lekko miękkie, jednolicie zabarwione i pachnące. Miąższ odchodzi od pestki, jest soczysty, słodki, aromatyczny. Powinno się wybierać wyłącznie dojrzałe owoce, gdyż morele już nie dojrzeją i pozostaną mdłe w smaku. W temperaturze pokojowej szybko więdną, a w lodówce morele można przechować w torebce papierowej 1-2 dni. W chłodzie morele tracą smak i aromat.

Jak przechowywać owoce morwy?
Dojrzałe owoce morwy są jędrne, o błyszczącej skórce. Nie zgniecione i niemyte morwy można przechować w lodówce do 5 dni.

Artykuły powiązane:

Przechowywanie żywności w domu. Warzywa: Lista  B-Clista D-G, lista J-K, lista M-P, lista R-Z.

Przechowywanie żywności w domu. Owoce: lista A-H, lista J-M, lista N-Ż.

Jak prawidłowo przechowywać żywność w lodówce i zamrażarce? Wstęp

Jak prawidłowo przechowywać żywność w lodówce i zamrażarce? Listy produktów A-MN-Z.

Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *