Sok z dyni z małą ilością cukru lub bez cukru do słoików na zimę

Sok z dyni z małą ilością cukru lub bez cukru do słoików na zimę

 

Przepisy na sok z dyni na zimę: sok z dyni przecierany z kwaskiem cytrynowym na zimę bez pasteryzacji, sok z dyni nieprzecierany z sokiem z cytryny gotowany bez cukru, niskosłodzony sok z dyni, sok z dyni i pomidorów bez cukru, sok z dyni z sokiem z jabłek bez gotowania, sok z dyni przecierany z sokiem z cytryny, przyprawami oraz sok z dyni i marchwi z kwaskiem cytrynowym bez pasteryzacji
Aby sok z dyni miał bardziej intensywny i słodki smak oraz żywy kolor, powinno się wybierać młode dynie, z jasnym pomarańczowym miąższem, o wadze 5-7 kg. W takiej dyni jest więcej karotenu i naturalnej fruktozy. Dynię trzeba wymyć, obrać ze skóry, usunąć nasiona. Miąższ pokroić w plasterki. Można z niego wycisnąć sok w sokowirówce lub rozgotować, a następnie przetrzeć przez sito lub tylko zmielić blenderem. Jeśli inne owoce lub warzywa będą dodawane do soku z dyni, można z nimi postąpić w ten sam sposób. Sok z dyni na zimę łączy się także ze słodkim sokiem z moreli, brzoskwiń, marchwi, owoców jagodowych, lub zakwasza sokiem z pomarańczy, cytryny, jabłek, żurawiny, czerwonej borówki, pomidorów…
Nienaruszona dynia poleży w chłodnej piwnicy nawet do lutego. Najcenniejszy jest świeży sok ze świeżej dyni, ale warto przechować go w słoikach lub butelkach na zimę i na wiosnę, gdy organizm z przyczyn naturalnych, traci szereg ważnych witamin i pierwiastków. Sok utrwalony kwaskiem cytrynowym lub pasteryzowany w wodzie o temperaturze 90°C-100°C przechowuje się dłużej. Przetwory przechowywać w chłodnym i ciemnym miejscu, aby zachować karoten zawarty w dyni.

Sok z dyni na zimę przecierany z kwaskiem cytrynowym bez pasteryzacji
Wymyć dynię, pokroić na kilka części, obrać ze skórki i odłożyć nasiona. Pokroić na kawałki wielkości 2-4 cm, umieścić w emaliowanym garnku i zalać wodą (na 1 kg miąższu dyni szklanka wody). Doprowadzić do wrzenia i gotować pod przykryciem, aż zmięknie (około 20-30 minut). Miękką dynię przetrzeć przez sito. Przecier włożyć do garnka, dodać płaską łyżkę cukru na litr soku, wcisnąć sok z 2-3 pomarańczy (bez miąższu i pestek), wymieszać i tylko zagotować. Zdjąć z gazu, dodać nie więcej niż 1/4 łyżeczki kwasku cytrynowego na litr soku, wymieszać (nie gotować!). Przecierany sok z dyni jak najszybciej przelać do słoików, wytrzeć ich brzegi, zamknąć szczelnie. Słoiki postawić do góry dnem, owinąć kocykiem. Sok utrwalony kwaskiem cytrynowym nie wymaga pasteryzacji.

Sok z dyni nieprzecierany z sokiem z cytryny gotowany bez cukru, pasteryzowany 
Miąższ dyni zetrzeć na tarce o grubych oczkach, przełożyć go garnka i zalać wodą (dynia powinna być tylko zakryta wodą). Pod przykryciem doprowadzić do wrzenia, gotować do miękkości. Dodać sok z cytryny (bez miąższu i bez pestek). Następnie zmielić całą masę blenderem, posłodzić do smaku. Dodać trochę wody, jeśli jest bardzo gęsty, doprowadzić do wrzenia. Gotować przez 5 minut. Wrzący sok z dyni bez cukru szybko wlać do słoików, wytrzeć ich brzegi, zamknąć szczelnie. Słoiki postawić do góry dnem, okryć kocykiem, aby powoli ostygły. Następnego dnia sok utrwalić. Wstawić słoiki do garnka z letnią wodą, przykryć, podgrzewać na średnim gazie. Kiedy woda zacznie lekko falować zmniejszyć gaz. Sok w słoikach półlitrowych utrwalać w temperaturze 90°C-100°C przez 30 minut. Następnego dnia powtórzyć utrwalanie. Sok z dyni bez cukru przechowywać w zimnie.

Niskosłodzony sok z dyni na zimę, pasteryzowany
Z przygotowanej dyni wycisnąć sok w sokowirówce. Na każdy litr soku dodać łyżkę stołową cukru i sok z cytryny. Sok podgrzewać pod przykryciem, doprowadzić do temperatury 90°C, zmniejszyć gaz i podgrzewać przez 5 minut. Tylko zagotować i od razu przelać do słoików lub butelek, wytrzeć brzegi, szczelnie zakręcić. Słoiki z sokiem z dyni postawić do góry dnem, owinąć kocykiem. Następnego dnia ostudzony sok z dyni z małą ilością cukru utrwalać przez 30 minut w wodzie w temperaturze 90°C-100°C.

Sok z dyni i pomidorów bez cukru, pasteryzowany
Wycisnąć sok z dyni w sokowirówce. Przelać do emaliowanego garnka, dodać sok z pomidorów w stosunku 1:3, przykryć i doprowadzić do wrzenia. Nie gotować. Wrzący sok bez cukru natychmiast przelać do słoików. Wytrzeć ich brzegi, zakręcić szczelnie i wstawić do rondla z ciepłą wodą. Podgrzewać na średnim gazie. Kiedy woda zacznie falować, zmniejszyć gaz. Sok z dyni i pomidorów bez cukru w słoikach trzeba utrwalić w temperaturze 90°C-100°C: słoiki półlitrowe przez 30 minut, litrowe przez 45 minut.

Sok z dyni z sokiem z jabłek bez gotowania, pasteryzowany
Składniki
1 część oczyszczonej dyni
1 część kwaskowych jabłek
ew. cukier do smaku
W sokowirówce wycisnąć sok z dyni i jabłek, wymieszać. Przelać do emaliowanego garnka, pod przykryciem podgrzewać na średnim gazie do temperatury 90°C. Zmniejszyć gaz, ewentualnie posłodzić, podgrzewać nie dłużej niż przez 5 minut. Doprowadzić do wrzenia. Sok szybko przelać do słoików, zamknąć. Ostudzić w temperaturze pokojowej. Następnego dnia wstawić do rondla z ciepłą wodą, podgrzewać. Kiedy woda zacznie falować zmniejszyć gaz. Sok z dyni z sokiem z jabłek w słoikach półlitrowych utrwalać w wodzie o temperaturze 90°C przez 25 minut.

Sok z dyni na zimę przecierany z sokiem z cytryny i przyprawami, pasteryzowany
Składniki
1 kg oczyszczonej dyni
1,5 litra wody
mała szczypta gałki muszkatołowej lub cynamonu
sok z 2 cytryn
cukier do smaku
Miąższ dyni pokroić w drobną kostkę, zalać wodą i gotować do miękkości. Przetrzeć przez sito lub zmielić blenderem, dodać cukier, sok z cytryny, startą gałką muszkatołową i umieścić na ogniu. Doprowadzić do wrzenia, gotować nie dłużej niż przez 5 minut. Przecierany sok z dyni szybko przelać do słoików. Szczelnie zamknięte słoiki z sokiem dyni postawić do góry dnem, owinąć kocykiem. Następnego dnia utrwalać jw.

Sok z dyni i marchwi na zimę z kwaskiem cytrynowym bez pasteryzacji
Składniki
0,5 kg oczyszczonej dyni
0,5 kg oczyszczonej marchwi
cytryna lub pomarańcza
2 l wody
1/3-1/2 łyżeczki kwasku cytrynowego
ew. cukier do smaku

Wycisnąć sok z dyni i marchewki w sokowirówce. W emaliowanym garnku wymieszać sok z dyni i marchewki, dodać wodę i sok z cytryny (bez miąższu i pestek), cukier. Podgrzewać, doprowadzić do wrzenia. Gotować na wolnym ogniu przez 5 minut, zdjąć z ognia. Wsypać kwasek cytrynowy, wymieszać (nie gotować). Bardzo gorący sok z dyni i marchwi przelać do słoików.
Dobra rada: jeśli nie szykujemy długich zapasów na zimę i na wiosnę, można zrezygnować z dodania kwasku cytrynowego, ale wtedy sok z dyni i marchwi trzeba pasteryzować.

Przeciwwskazania
Trzeba pamiętać o tym, że soku z dyni nie mogą spożywać pacjenci cierpiący na zespół jelita drażliwego, poważne choroby przewodu pokarmowego, biegunki, niską kwasowość żołądka.
U niektórych osób rozwija się reakcja alergiczna na karoten lub nietolerancja na składniki zawarte w dyni.

Artykuły powiązane:

Sok z dyni. Przepisy na napoje dla zdrowia. 
Domowe przetwory z dyni z małą ilością cukru na zimę.

Przepisy na domowe przetwory można znaleźć na stronie Przetwory. 

Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *