Domowe przetwory bez octu. Buraczki na zimę

Domowe przetwory z buraków na zimę do słoików bez octu

 

Rady jak przygotować smaczne buraczki bez octu na zimę. Przepisy na buraki do słoików bez octu: całe buraczki w zalewie z kwasku cytrynowego, tarte buraczki z chrzanem z kwaskiem cytrynowym, tarte buraczki z kwaskiem cytrynowym na słodko-kwaśno.
Do domowych przetworów na zimę trzeba wybrać zdrowe, młode i małe buraczki o podobnej wielkości, wtedy wszystkie ugotują się w tym samym czasie. Przetwory na zimę z buraków, które są duże i stare, nie są wartościowe, ponieważ takie buraki mogą być zdrewniałe, czyli zawierać dużo błonnika w miąższu.
W jaki sposób przygotować buraczki na zimę?
Bulwy dokładnie wymyć, wyszorować miękką szczotką, odciąć liście, ale nie wycinać korzeni. Buraki ułożyć w garnku, zalać chłodną nieosoloną wodą (woda musi je całkowicie przykryć). Gotować pod przykryciem do miękkości. Aby buraki nie straciły koloru podczas gotowania, wodę warto zakwasić sokiem z cytryny (nie gotować ich z kwaskiem cytrynowym!). Odlać wodę, a ugotowane buraki szybko ostudzić. Zdjąć skórkę, odkroić korzeń. Młode małe buraczki można konserwować w całości, większe trzeba zetrzeć na tarce. Kwasek cytrynowy dodaje się do ugotowanych buraczków, doskonale zastępuje on ocet i utrwala ładny kolor przetworów z buraków.

W jaki sposób utrwalić domowe przetwory z buraków na zimę?
Słoiki i pokrywki powinny być dobrze umyte i wygotowane. Po włożeniu wszystkich składników do słoików, wytrzeć ich brzegi papierową serwetką, dokładnie zamknąć suchymi nakrętkami typu twist-off. Słoiki wstawić do rondla o szerokim dnie, wlać ciepłą wodę do wysokości 3/4 słoików i powoli podgrzewać. Kiedy woda zacznie się gotować, zmniejszyć gaz i podgrzewać małe słoiki przez 15 minut, a średnie przez 30 minut. Buraczki w całości trzeba podgrzewać o 10 minut dłużej. Po tym czasie wyłączyć gaz, słoiki zostawić w wodzie do ostygnięcia. Słoiki z przetworami z buraków wynieść do chłodnej piwnicy.

Przepisy na buraczki bez octu na zimę 

Całe buraczki na zimę w zalewie z kwaskiem cytrynowym
Składniki
4 kg małych buraków
kawałek chrzanu
Zalewa:
1,5 l wody
2 łyżeczki suchych nasion koperku lub kminku
2 łyżeczki suchych nasion kolendry
8 łyżek cukru
2 łyżeczki soli niejodowanej
2 łyżki kwasku cytrynowego
Wybrać zdrowe, młode i małe buraki o podobnej wielkości. Buraczki i chrzan dokładnie wymyć, wyszorować, odciąć liście. Buraki ugotować (jw.), zdjąć skórkę, odkroić korzeń. Większe buraczki przekroić na pół lub ćwiartki. Włożyć do słoików nie większych niż o pojemności 330 ml, dodać słupki obranego chrzanu. Przygotować zalewę do buraczków. Zagotować wodę, dodać cukier i sól. Mieszać, a kiedy się rozpuszczą zdjąć z gazu. Wsypać kwasek cytrynowy i nasiona. Zalewy z kwaskiem cytrynowym nie powinno się gotować. Buraczki w słoikach zalać bardzo gorącą zalewą. Wytrzeć brzegi słoików, dokładnie zamknąć suchymi nakrętkami. Przetwory z buraków w zalewie z kwaskiem cytrynowym utrwalać jw.

Tarte buraczki na zimę z chrzanem z kwaskiem cytrynowym
Składniki
6 kg młodych buraków
80 dag korzenia chrzanu
8 łyżeczek soli niejodowanej
10 płaskich łyżek cukru
6 łyżeczek kminku
2 łyżeczki nasion kolendry
sól do smaku
4 płaskie łyżki kwasku cytrynowego
Buraki i chrzan dokładnie wymyć, wyszorować, odciąć liście. Buraki ugotować (jw.). Zdjąć skórkę, odkroić korzeń i zetrzeć na tarce o grubych oczkach. Zdjąć skórkę z chrzanu, wypłukać i zetrzeć na tarce o drobnych oczkach. Buraki, chrzan, kwasek cytrynowy i pozostałe składniki dobrze wymieszać, nałożyć do słoików o pojemności nie większej niż 330 ml-500 ml. Wytrzeć brzegi słoików, dokładnie zamknąć suchymi nakrętkami. Przetwory z buraków z chrzanem na zimę utrwalać jw.

Tarte buraczki na zimę z kwaskiem cytrynowym na słodko-kwaśno 
Składniki
młode buraki
ew. cukier
kwasek cytrynowy
Buraki dokładnie wymyć, wyszorować, odciąć liście, ugotować (jw.). Zdjąć skórkę, odkroić korzeń i zetrzeć na tarce o drobnych oczkach. Na 1 litr tartych buraczków dodać 1,5 płaskiej łyżeczki kwasku cytrynowego. Jeśli buraki są mało słodkie dodać niewielką ilość cukru do smaku, dobrze wymieszać. Przełożyć buraczki do słoików o pojemności nie większej niż 250 ml. Wytrzeć ich brzegi, dokładnie zamknąć suchymi nakrętkami. Słoiki z tartymi buraczkami bez octu na zimę podgrzewać przez 15-20 minut (jw.).

Szczegółowe rady jak gotować buraki znajdują się w artykule Jak gotować buraki.

Porady na temat przygotowania zdrowych domowych przetworów, które się nie psują można znaleźć w artykule „Jak przygotować w domu zdrowe i smaczne przetwory? Podstawowe zasady”.

Przepisy na zdrowe domowe przetwory warzyw bez octu znajdują się na stronie Przetwory.

Dodaj do zakładek permalink.

Jedna odpowiedź na „Domowe przetwory bez octu. Buraczki na zimę

  1. Danuta 123 mówi:

    Kwasek cytrynowy to sama chemia, nie wiem czy to jest zdrowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *