Domowe przetwory z białej porzeczki bez cukru

Białe porzeczki bez cukru do słoików na zimę


Przepisy na przetwory z białej porzeczki na zimę: sok z porzeczki białej bez cukru, sok z białej porzeczki z czarną porzeczką bez cukru, kompot z białej porzeczki bez cukru i bez gotowania, kompot z białych porzeczek bez cukru, nalewka z białej porzeczki bez cukru na przeziębienie
Białe porzeczki zawierają dużo kwasów organicznych i pektyn, dlatego do słoików można wkładać przetwory z nich bez cukru. Owoce muszą być dojrzałe, zdrowe i czyste.

Sok z porzeczki białej bez cukru na zimę
Porzeczki przebrać, dobrze wypłukać, osączyć na sicie. Koniecznie zdjąć z szypułek, inaczej sok będzie miał posmak trawy. Przełożyć do emaliowanego lub szklanego garnka, zgnieść drewnianą pałką. Podgrzewać pod przykryciem na małym gazie. Białe porzeczki gotować tylko przez 5 minut, odstawić. Kiedy lekko przestudzą się, w rękach wycisnąć sok przez czyste płótno.
Sok z białej porzeczki podgrzać, a kiedy tylko zacznie wrzeć przelać do butelek lub do słoików. Wytrzeć brzegi, szybko zamknąć suchymi pokrywkami, wstawić do garnka z wrzącą wodą i podgrzewać przez 5 minut. Wyjąć z wody, słoiki postawić do góry dnem.

Sok z białej porzeczki z czarną porzeczką bez cukru na zimę
Dokładnie wypłukać dojrzałe i zdrowe owoce białej porzeczki, wyczesać z szypułek, wsypać do garnka i rozgnieść drewnianym tłuczkiem. Zalać przegotowaną i schłodzoną wodą (na 5 kg porzeczek potrzeba nie więcej niż litr wody). Przykryć i odstawić na 5 godzin. Po tym czasie wycisnąć sok ręcznie przez gazę lub czyste płótno. Aby sok miał ładny kolor na 1 kg owoców białej porzeczki dodać 1/2-1 szklanki czarnych porzeczek.
Otrzymany sok wlać do emaliowanego lub szklanego garnka, przykryć i ogrzewać do temperatury 90°C (sok zaczyna wrzeć). Zmniejszyć gaz, sok podgrzewać jeszcze przez 5 minut. Gorący sok z białych porzeczek przelać do wygotowanych słoików, wytrzeć brzegi, zakręcić szczelnie suchą pokrywką. Słoiki postawić do góry dnem do ostudzenia. Sok przechowywać z zimnej piwnicy.
Jeśli nie mamy zimnej piwnicy, gorący sok z białej porzeczki na zimę można utrwalić wkładając je do rondla z wodą o temperaturze 60°C. Wodę ze słoikami podgrzać do temperatury 85-90°C. Półlitrowe słoiki pasteryzować przez 10 minut, litrowe przez 15 minut. Słoiki wyjąć z wody postawić do góry dnem.
Dobra rada: sok z białych porzeczek można łączyć z sokiem z czerwonych porzeczek, malin, wiśni, truskawek albo kwaskowych jabłek. 

Kompot z porzeczki białej bez cukru i bez gotowania na zimę
Zdrowe, oczyszczone i dobrze wypłukane owoce wsypać do słoików, nie ugniatać. Przygotować słodką zalewę. Na 1,5 kg porzeczki potrzeba 0,5 l wody i świeży sok z pomarańczy (bez miąższu). Zagotować wodę z sokiem, schłodzić do temperatury pokojowej, a następnie zalać porzeczki w słoikach. Wytrzeć brzegi słoików, szczelnie zamknąć je. Słoiki  z porzeczkami stawić do rondla z wodą, podgrzewać najlepiej pod przykryciem. Kiedy woda zacznie falować kompot z białych porzeczek utrwalać jeszcze przez 5 minut.

Kompot z białych porzeczek bez cukru na zimę
Dojrzałe owoce dobrze wypłukać, odrzucić szypułki, przełożyć do emaliowanego lub szklanego garnka. Zalać wrzącą wodą, gotować na małym ogniu przez 10-15 minut. Wrzący kompot z białych porzeczek przelać do słoików. Wytrzeć brzegi słoików do sucha, słoiki szczelnie zakręcić suchymi nakrętkami i postawić do gry dnem. Tak przygotowanego kompotu z porzeczek nie trzeba utrwalać. Kompot z białych porzeczek bez cukru podaje się podczas infekcji z kaszlem, w czasie rekonwalescencji po przeziębieniu lub grypie, przy awitaminozie (braku witamin), w czasie ciąży, chorym na miażdżycę, reumatyzm

Nalewka z białej porzeczki bez cukru na przeziębienie, poprawę trawienia 
Składniki
litr soku z białych porzeczek
litr przegotowanej i ostudzonej wody
0,5 l wódki żytniej
ew. 2 łyżki płynnego delikatnego miodu
Owoce starannie przebrać, usunąć zepsute, liście i wszystkie zanieczyszczenia. Kilkakrotnie wypłukać, osuszyć na sicie. Zdjąć z szypułek, wsypać do słoja, rozgnieść drewnianą pałką i dodać alkohol. Słój zamknąć i postawić w szafce na tydzień. Po tym czasie odcedzić płyn, przelać do innego słoja, zamknąć go i wstawić do lodówki. Pozostałe białe porzeczki zalać wodą (można w niej rozpuścić miód), słoik zamknąć, tylko raz mocno wstrząsnąć. Następnego dnia przecedzić przez sitko wyłożone czystym płótnem lub złożoną gazą. Oba płyny połączyć i rozlać do butelek. Nalewkę przechowywać w chłodnym i ciemnym miejscu. Nalewką z porzeczki białej delektować się po 2-3 miesiącach, ma delikatny aromat.

Artykuły powiązane:

Domowe przetwory z białych porzeczek z cukrem. 

Biała porzeczka. Wartości odżywcze i przepisy terapeutyczne.  

Jak przygotować w domu zdrowe i smaczne przetwory na zimę? Podstawowe zasady.

Rady jak zamrażać białe porzeczki i inne owoce jagodowe, aby zachowały swoje wartości i wygląd można przeczytać w artykule Zamrażanie owoców jagodowych na zimę.

Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *