Sos pomidorowy bez octu na zimę

Dietetyczne przetwory z pomidorów bez octu


Rady jak przygotować sos pomidorowy bez octu i przecier pomidorowy bez octu do słoików na zimę Przecier_pomidorowy_na_zime

Przepisy kulinarne na sos z pomidorów bez octu na zimę:
– dietetyczny sos pomidorowy bez octu na zimę uniwersalny,
– dietetyczny sos pomidorowy bez octu na zimę z czosnkiem,
– dietetyczny sos pomidorowy bez octu na zimę słodko-pikantny,
– dietetyczny sos pomidorowo-marchewkowo-paprykowy bez octu na zimę.

W jaki sposób przygotować pomidory na sos pomidorowy i przecier pomidorowy na zimę do słoików?
Do domowych przetworów trzeba wybrać zdrowe, dojrzałe ale twarde pomidory gruntowe, bez zielonych czy zdrewniałych środków. Najlepsze są są pomidory o gęstym miąższu i cienkiej skórce (np. Lima). Pomidory wymyć, naciąć skórkę na krzyż na obu końcach. Włożyć do garnka, zalać wrzącą wodą. Po kilku minutach (czas zależy od grubości skóry pomidorów) wylać wrzątek, pomidory od razu zalać zimną wodą z kranu. Skórka zacznie się marszczyć i łatwo zdjąć ją nożem. Pomidory pokroić, wykroić zielone i twarde części i ugotować do miękkości. Można je zmielić blenderem przed lub po ugotowaniu.

W jaki sposób gotować pomidory na sos i przecier pomidorowy na zimę? 

Warzywa, które są składnikami przetworów z pomidorów trzeba gotować osobno, gdyż zawarte w pomidorach substancje wydłużą znacznie czas gotowania warzyw. Mieszać od czasu do czasu drewnianą łyżką. Przyprawy dodać na 20 minut przed końcem gotowania. Domowe przetwory z pomidorów z dodatkiem ziół są mniej trwałe, dlatego zioła lepiej dodać bezpośrednio przed przygotowaniem potrawy z dodatkiem warzyw ze słoika.

W jaki sposób utrwalać w słoikach domowe przetwory z pomidorów bez octu?
Słoiki i pokrywki trzeba przygotować przed przystąpieniem do robienia przetworów, tzn. wymyć je, a następnie wygotować. Do słoików  wkładać bardzo gorącą masę drewniana łyżką. Wytrzeć brzegi papierową serwetką i mocno zakręcić czystymi i suchymi nakrętkami. Słoiki odwrócić do góry dnem i zostawić do ostudzenia. Do długiego przechowywania warto je dodatkowo utrwalić. Ostudzone słoiki wstawić do garnka z szerokim dnem, wlać chłodną wodę do wysokości 3/4 słoików i powoli podgrzewać pod przykryciem. Kiedy woda zacznie się gotować, zmniejszyć gaz i podgrzewać małe słoiki przez 15-20 minut, średnie przez 20-25 minut a duże przez 35-40 minut w temperaturze bliskiej wrzenia. Wyłączyć gaz, słoiki zostawić w wodzie do ostudzenia.
Domowe przetwory z pomidorów przechowywać w ciemnym i chłodnym miejscu. Tak przygotowany dietetyczny sos jest doskonały do przyprawiania zup, jako dodatek do dań mięsnych i warzywnych, jako sos pomidorowy do makaronu, do kaszy czy do ryżu.

Dietetyczny sos pomidorowy bez octu na zimę, sos uniwersalny
Gotowanie_pomidorow
Składniki
pomidory gruntowe
niejodowana sól kamienna
mielony czarny pieprz
olej o delikatnym smaku (np. słonecznikowy)
Przygotowane pomidory (opis wyżej) zagotować w garnku i gotować na zmniejszonym gazie od czasu do czasu mieszając drewnianą łyżką. Przetrzeć przez sito lub zmielić blenderem. Przyprawić dodając płaską łyżkę soli, niepełną łyżeczkę cukru na litr sosu. Sos zagotować mieszając. Gorący sos pomidorowy bez octu przelać do słoików, na wierzch wlać po łyżeczce oleju. Wytrzeć brzegi słoików, mocno zakręcić i utrwalić przez podgrzewanie (opis wyżej). Przed spożyciem dietetyczny sos pomidorowy przyprawić ulubionymi ziołami. Do pomidorów pasują m. in. estragon, bazylia, natka pietruszki i selera, koper, czosnek, cebula.

Dietetyczny sos pomidorowy bez octu na zimę, sos z czosnkiem i majerankiem
Składniki
3 kg gruntowych pomidorów
ew. 30 dag białej części pora*
średnia główka fioletowego czosnku
2 łyżeczki ziołowego pieprzu
kilka ziaren czarnego pieprzu
łyżka otartego majeranku
pełna łyżeczka niejodowanej soli kamiennej
2-3 łyżki cukru
olej o delikatnym smaku (np. słonecznikowy)

Pomidory przygotować (opis wyżej), włożyć do garnka i gotować do miękkości. W tym czasie obrać czosnek i por, pokroić drobno i zeszklić na 2 łyżkach rozgrzanego oleju (nie smażyć). Ugotowane pomidory przetrzeć przez sito lub zmielić blenderem. Składniki połączyć, przyprawić i gotować razem przez 10-15 minut. Po włożeniu do słoików gorącego sosu pomidorowego na zimę na wierzch wlać po łyżeczce oleju. Wytrzeć brzegi słoików, mocno zakręcić i utrwalić przez podgrzewanie (opis wyżej).
Rada: Cebula czasem powoduje psucie się domowych przetworów z pomidorami, dietetyczny sos pomidorowy lepiej zaostrzyć podsmażonym porem.

Dietetyczny sos pomidorowy wieloskładnikowy na zimę bez octu, sos słodko-pikantny 
Składniki
3 kg gruntowych pomidorów
30 dag białej części pora
30 dag niedużych cukinii
strąk dużej czerwonej słodkiej papryki
1 kg kwaskowych jabłek
strąk ostrej czerwonej papryki
łyżka otartego majeranku
pełna łyżeczka niejodowanej soli kamiennej
kilka ziaren czarnego pieprzu
ew. dodatkowo mielony czarny pieprz do smaku
olej o delikatnym smaku (np. słonecznikowy)

Warzywa i owoce wymyć dokładnie. Przygotowane pomidory (opis wyżej) włożyć do garnka i gotować do miękkości. W tym czasie obrać jabłka i cukinię, wykroić gniazda nasienne w jabłkach. Paprykę wydrążyć, odrzucić zielone części. Cukinię, paprykę pokroić w kostkę, jabłka zetrzeć na tarce. Por oczyścić, przekroić i wypłukać pod bieżącą wodą sprawdzając, czy między warstwami liści nie ma brudu lub larw robaków. Pokroić w drobne krążki, zeszklić na 2-3 łyżkach rozgrzanego oleju (nie smażyć). Wsypać paprykę, cukinię i jabłka, dolać trochę oleju, ew. 2 łyżki ciepłej wody i dusić do miękkości. Ugotowane pomidory przetrzeć przez sito lub zmielić blenderem. Składniki połączyć, przyprawić i gotować razem przez kilka minut bez pokrywki. Po włożeniu do słoików gorącego sosu pomidorowego na zimę na wierzch wlać po łyżeczce oleju. Wytrzeć brzegi słoików, słoiki mocno zakręcić. Przetwory z pomidorów trzeba utrwalić przez podgrzewanie (opis wyżej).

Dietetyczny sos pomidorowo-marchewkowo-paprykowy bez octu na zimę
Składniki:
2,5 kg mięsistych pomidorów gruntowych
10 strąków słodkiej czerwonej papryki
1 kg marchwi
2-3 duże pory
2/3 szklanki oleju słonecznikowego
1 łyżka soli kamiennej niejodowanej
ew. cukier do smaku, jeśli pomidory są kwaśne
ew. ostra papryka do smaku
Wybrać słodszą odmianę pomidorów gruntowych. Warzywa dokładnie wymyć. Marchew oskrobać, pokroić w cienkie paski lub zetrzeć na tarce o grubych oczkach, przełożyć do dużego garnka (5 l). Paprykę oczyścić z zielonych i białych części, odrzucić pestki, pokroić w cienkie paski. Dodać do marchwi i gotować pod przykryciem przez około godzinę. Odrzucić twarde części pomidora, miąższ razem ze skórką pokroić w ósemki, zmielić i gotować w osobnym garnku z pokrywką przez około godzinę. Mieszać od czasu do czasu składniki w obu garnkach. Białą część pora pokroić w pół-krążki, poddusić w oleju. Składniki połączyć, przyprawić i gotować razem przez około pół godziny. Zmniejszyć gaz, wrzący sos pomidorowo-marchewkowo-paprykowy na zimę przełożyć do wygotowanych słoików. Wytrzeć ich brzegi, szybko zakręcić czystymi i suchymi pokrywkami, owinąć kocykiem.  Z tych składników można uzyskać 4 l gęstego dietetycznego sosu.


Przepisy na leczo bez octu są w artykule Leczo na zimę w słoikach.  

Przepisy na fasole, cukinię i paprykę w sosie pomidorowym bez octu są w artykule Warzywa w sosie pomidorowym bez octu na zimę.  

Spis przepisów na zdrowe domowe przetwory z owoców i warzyw, w tym przepisy na przetwory bez cukru, przepisy na przetwory bez octu można znaleźć na stronie Przetwory. 

Informacje o zasadach higieny zawarte są w artykule Jak przygotować w domu zdrowe i smaczne przetwory? Podstawowe zasady. 

Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *